Davis Acoustics Krypton – dwa nowe modele

0
davis-acoustics-krypton-nowe zajawka

NOWOŚCI / Premierowe kolumny z Francji. Znana marka Davis Acoustics rozszerza swoją bardzo dobrze przyjętą serię Krypton o dwa nowe modele. Dotychczas w skład linii wchodziła filigranowa kolumna podłogowa Davis Acoustics Krypton 6. Nowości, które dołączają do rodziny Davis Krypton to większa podłogówka oraz niewielka kolumna podstawkowa. Docelowo ma się pojawić także głośnik centralny, umożliwiający użycie kolumn jako zestawu kina domowego.

Davis Acoustics powstała w 1986 roku w Saint Maur-des-Fossés z inicjatywy inżyniera Michela Visana. Był jedną z pierwszych firm, która zastosowała Kevlar, włókno węglowe i włókno szklane do projektowania i budowy głośników, w 1993 roku wypuściła na rynek swoją pierwszą kolumnę głośnikową Davis Acoustics DK200 (wcześnie produkowała tylko przetworniki).

Seria Krypton, która właśnie się rozrasta, plasuje się między uznanymi seriami Balthus oraz Courbet. Jest ona idealnym wypełnieniem pomiędzy tymi dwiema liniami. Zarówno wizualnie, jak i brzmieniowo, wpisuje się pomiędzy wspomniane serie.

davis-acoustics-krypton-nowe 1

Dotychczas w skład serii wchodziła filigranowa kolumna podłogowa Davis Acoustics Krypton 6. Nowości, które dołączają do rodziny Davis Krypton to Davis Acoustics Krypton 3 (kolumna podstawkowa) oraz Davis Acoustics Krypton 9 (większa kolumna podłogowa).

Davis Acoustics Krypton 3

Monitor Davis Acoustics Krypton 3 został zaprojektowany tak, aby wykorzystać zalety kolumn głośnikowych serii Krypton w małych przestrzeniach (od 12 do 25 m2). Ten kompaktowy dwudrożny model, z prostokątnym otworem wentylacyjnym z przodu, jest produkowany z taką samą dbałością o perfekcję, jak jego dwie duże siostry (Krypton 6 i Krypton 9).

davis-acoustics-krypton-nowe 4

Idealnie sprawdzi się na ciężkich podstawach o wysokości ok. 60 cm (opcjonalnie można go postawić na półce lub biurku).

Davis Acoustics Krypton 3 dostępny jest w trzech wykończeniach gamy: Classik (American Walnut), Technik (Black Ash), Nordik (Light Oak).

davis-acoustics-krypton-nowe 5

Model ten, dzięki stosunkowo wysokiej skuteczności, może być z łatwością zasilany przez elektronikę różnego rodzaju. Kolumna dostarczana jest z pochyloną podstawą i antypoślizgowymi podkładkami. Zalecamy pozostawienie co najmniej 30 cm odstępu od ścian tylnych i bocznych oraz skierowanie ich nieco w kierunku obszaru odsłuchowego, aby uzyskać dobre uprzestrzennienie dźwięku i efekt trójwymiarowości. Wysoka jakość użytych przetworników i komponentów oraz zoptymalizowane zestrojenie zwrotnicy pozwalają na długie słuchanie muzyki bez zmęczenia.

Davis Acoustics Krypton 9

Davis Acoustics Krypton 9 to największa kolumna podłogowa z tej serii. Oprócz głośnika wysokotonowego i 13 cm średniotonowego – wspólnych dla wszystkich modeli – zawiera dwa głośniki niskotonowe o średnicy 17 cm (6,5 cala) w układzie bass reflex. Ogólna równowaga kolumny, zespolona z dobrym zejściem w niskim rejestrze, pozwala kolumnie Krypton 9 wypełnić pomieszczenia od 30 do ponad 50 m2.

davis-acoustics-krypton-nowe 3

Podobbnie jak monitor, Davis Acoustics Krypton 9 dostępny jest w trzech wykończeniach: Classik (American Walnut), Technik (Black Ash) i Nordik (Light Oak).

Kolumna dostarczona jest wraz z pochyloną podstawą, narzędziami instalacyjnymi i kolcami odsprzęgającymi od podłoża. Zalecamy pozostawienie przestrzeni za tylną i boczną ścianą oraz skierowanie ich nieco w kierunku obszaru odsłuchowego, aby uzyskać dobre uprzestrzennienie dźwięku i efekt trójwymiarowości.

davis-acoustics-krypton-nowe 2

Wysoka jakość użytych przetworników i komponentów oraz zoptymalizowane zestrojenie zwrotnicy pozwalają na długie słuchanie muzyki bez zmęczenia. Odkryj na nowo całą swoją dyskotekę.

Davis Acoustics Krypton 3 – kolumna podstawkowa
Cena –  4 690 zł
Davis Acoustics Krypton 9 – kolumna podłogowa
Cena –  9 490 zł
Dystrybucja – Trimex

Dane techniczne producenta:
Davis Acoustics Krypton 3
– Bass reflex: prostokątny otwór z przodu obudowy
– Moc znamionowa: 80 W
– Moc maksymalna: 120 W
– Liczba kanałów: 2
– Liczba głośników: 2
– Skuteczność: 90 dB
– Pasmo przenoszenia: 55 – 24000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 28 mm tkanina
– Głośnik średniotonowy: 13 cm Kevlar
– Impedancja: 4 … 8 omów
– Częstotliwość odcięcia: 4000 Hz
– Wymiary (cm): 35 (wysokość) x 19 (szerokość) x 27 (głębokość)
– Waga (kg): 5 (sztuka)

Davis Acoustics Krypton 9
– Bass reflex: prostokątny otwór z przodu obudowy
– Moc znamionowa: 150 W
– Moc maksymalna: 200 W
– Liczba kanałów: 3
– Liczba głośników: 4
– Skuteczność: 93 dB
– Pasmo przenoszenia: 35 – 24000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 28 mm tkanina
– Głośnik średniotonowy: 13 cm Kevlar
– Głośnik niskotonowy: 2 x 17 cm celuloza
– Impedancja: 4 … 8 omów
– Częstotliwość odcięcia: 400-4000 Hz
– Wymiary (cm): 106 (wysokość) x 19 (szerokość) x 30 (głębokość)
– Waga (kg): 24 (sztuka)

Brak komentarzy