Audio Physic Cardeas – nowa wersja kolumn podłogowych

0
AP Cardeas zajawka

NOWOŚCI / Niemiecki producent kolumn głośnikowych wprowadza do swojej oferty nową wersję modelu Cardeas. Audio Physic Cardeas zawiera liczne innowacje i unowocześnienia, które wcześniej nie były stosowane, między innymi nową konstrukcję przegrody skrzynki, nowe zaciski głośnikowe i zmiany w konstrukcji przetworników.

Inżynierowie Audio Physic piszą, że w projektowaniu nowej wersji kolumn najważniejsze było ich brzmienie a nie techniczne parametry. “Aby przy nieskrępowanej swobodzie brzmienia, wszystkie, najsubtelniejsze nawet szczegóły były słyszalne, musieliśmy zagłębić się w możliwościach naszych technologii. Przez lata je ulepszaliśmy i rozwijaliśmy, aż w końcu byliśmy zadowoleni z uzyskanego wyniku. Jak zawsze w przypadku Audio Physic, nie szukaliśmy cech użytkowych i parametrów technicznych, a raczej ostatecznego brzmienia. A jeśli dźwięk nie był wystarczająco dobry, czuliśmy, że trzeba znaleźć jeszcze lepsze rozwiązanie. Tak powstała najnowsza wersja kolumny głośnikowej AP Cardeas. Zestaw nowatorskich przetworników dosłownie uwalnia muzykę i to właśnie nazywamy Audio Physic PowerTrain™”.

AP Cardeas 1

Jakie rozwiązania techniczne wykorzystano w nowej wersji kolumn Audio Physic Cardeas?

Obudowa multi-sandwichowa i o strukturze plastra miodu

Cardeas to głośnik czterodrożny wykorzystujący nową konstrukcję przegrody typu multi-sandwich. Obudowa, z asymetrycznie umieszczonymi przetwornikami, pokryta jest kompozytem szklano elastomerowym, co nadaje jej niezwykłej sztywności i solidnego tłumienia. Warstwa wewnętrzna i wzmocnienia wykonane są z zaawansowanych technologicznie paneli typu plaster miodu. Dźwięk pochodzący od tylnej strony membran, jest więc praktycznie całkowicie wygaszony.

AP Cardeas 2

Głośnik wysokotonowy HHCT III+

Cardeas posiada wydzieloną komorę dla głośnika wysokotonowego, która zapewnia zwrotnicy i nowemu przetwornikowi HHCT III+, niemal doskonałe oddzielenie od obudowy.

Głośnik średniotonowy HHCM SL oraz głośniki niskośredniotonowe / niskotonowe z Double Surround

Nowy przetwornik średniotonowy Audio Physic HHCM SL pracuje bez centrującego membranę dolnego zawieszenia. Również przetworniki niskotonowe i niskośredniotonowe Audio Physic Double Surround pracują bez konwencjonalnego dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membran niemal nie istnieje, przetworniki te uzyskują niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość.

AP Cardeas 3

Złącza WBT Plasma Protect

Audio Physic poprawił styki głośnika wysokotonowego i średniotonowego i wyposażył je w złącza WBT Plasma Protect. Nawet firmowa technologia VCT (Vibration Control Terminal ) została zmieniona: teraz zawiera ulepszone zaciski WBT nextgen™, a także nowo opracowane kondensatory, które dla uzyskania niższej impedancji, wyposażone są w bieguny ze spienionej miedzi.

Z przetwornikami pozbawionymi dolnego zawieszenia, nowy Audio Physic PowerTrain ™ generuje energię kinetyczną tak efektywnie jak nigdy wcześniej, tworząc muzykę w sposób niezwykle dynamiczny. 

Audio Physic Cardeas – nowa wersja kolumn podłogowych
Dystrybucja – EIC

 

Parametry techniczne:
Wysokość 128 cm / 50.4″
Szerokość 25 cm / 9.5″
Głębokość 43 cm / 16.9″
Waga 63 kg
Rekomendowana moc wzmacniacza 40 – 350 W
Impedancja 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 25 Hz – 40kHz
Czułość 89 dB
Wysokotonowy HHCT III+ 39mm / 1.5″
Średniotonowy HHCM SL 150 mm / 5.9″
Niskośredniotonowy 2 x 180 mm / 7″ Double Surround
Niskotonowy 2 x 280 mm / 11″ Double Surround Woofer
Akcesoria VCF V Magnetic plus Speaker Set; maskownica szklana i materiałowa (czarna)

Brak komentarzy