NOWOŚCI / TAGA Harmony rusza z wiosenną ofensywą. Właśnie wprowadza do sprzedaży kilka nowych urządzeń. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo przystępny cenowo odtwarzacz CD i nowe kolumny głośnikowe z serii Diamond. Są też akcesoria prądowe.
TAGA Harmony, polska firma specjalizująca się w sprzęcie hi-fi, od wielu lat oferuje dobrej klasy sprzęt audio dla tych, którzy szukają najlepszego stosunku jakości do ceny. Także ich najnowsze propozycje są kierowane do takich klientów. Szczególnie ich nowy odtwarzacz CD TCD-30, który ma kosztować mniej niż 1500 zł! Ale jest też coś dla klientów szukających czegoś ze średniej półki cenowej – to kolumny Diamond F-100 v.3.
TAGA Harmony TCD-30 – najtańszy w rodzinie
TAGA Harmony TCD-30 to odtwarzacz CD klasy hi-fi, który uzupełnia ofertę dyskofonów polskiego producenta. Jest najtańszym urządzeniem tego typu w ich ofercie. Solidnie zbudowany nawiązuje projektem do droższych odtwarzaczy. Zwraca uwagę aluminiowy panel przedni i solidne wykonanie obudowy. Można go zamówić w kolorze srebrnym lub czarnym.
Za konwersję cyfrowo-analogową odpowiada wysokiej jakości przetwornik wykorzystujący uznany 32-bitowy układ ESS SABRE ES9018 Reference DAC z architekturą Hyperstream™ II i Time Domain Jitter Eliminator, gwarantujący wierną konwersję sygnałów cyfrowych na analogowy dźwięk. Zasilanie zapewnia transformator toroidalny o mocy 35W. Na pokładzie znajduje się filtr Bessela: 2-biegunowy, w pełni różnicowy liniowy filtr fazowy utrzymujący liniowość fazową i minimalizujący zniekształcenia, zapewniając precyzyjną i dokładną reprodukcję dźwięku w całym spektrum częstotliwości.
Jest też coś dla miłośników nocnego słuchania – odtwarzacz ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z regulacją głośności z pilota lub przedniego panelu. Urządzenie zaopatrzono w wyjścia analogowe RCA od dwa wyjścia cyfrowe (optyczne i koaksjalne) do podłączenia zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego.
TAGA Harmony Diamond F-100 v.3 – topowa w serii
Na rynku pojawiają się także nowe kolumny z flagowej serii Diamond. TAGA Harmony Diamond F-100 v.3 to najwyższy model w tej serii. Zostały w nich wprowadzone ulepszenia we wszystkich kluczowych komponentach odpowiedzialnych za dźwięk.
Kolumna podłogowa charakteryzująca się trójdrożną konstrukcją i charakterystycznym owalnym kształtem obudowy. STLIE-I (Super Taga Low Interference Enclosures) to obudowa 2-giej generacji, w której zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF (do 93 mm w wybranych miejscach), mające na celu zwiększenie ich sztywności i ograniczenie niepożądanych rezonansów.
Zakrzywione kształty są nie tylko po to, aby wyglądać wspaniale i nowocześnie, ale przede wszystkim po to, aby obniżyć wszelkie niepożądane wibracje, zniekształcenia i wibracje, które negatywnie wpływają na jakość dźwięku. Cała obudowa jest lekko odchylona do tyłu, aby zapewnić wyrównanie czasowe dla wszystkich przetworników – dzięki temu przetwornik wysokotonowy jest cały czas ustawiony w najlepszej pozycji. Magnetycznie montowana maskownica – pomaga zachować bardziej elegancki wygląd kolumn, a także zmniejszyć zniekształcenia, po jej zdjęciu.
Nowy najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach. Eleganckie nóżki i kolce – nóżki są wyjątkowo sztywne i grube, aby zapewnić niemal idealną izolację kolumny od podłoża i zwiększyć przejrzystość dźwięku oraz zapewnić lepszą definicję i kontrolę basu. Forniry wysokiej jakości – bardzo trwałe, eleganckie wykończenia z forniru drewnianego są malowane lakierem bezbarwnym w połysku lub macie.
Przetworniki w TAGA Harmony Diamond F-100 v.3:
– Lekka tytanowa kopułka 36mm (1.42”) O-TPTTD-I (Oversized Taga Pure Titanium Tweeter Dome) 2-giej generacji, zapewnia przenoszenie większej mocy oraz gwarantuje dokładniejszy, czystszy, gładszy i bardziej szczegółowy dźwięk. Ferrofluidowe chłodzenie, oraz wytrzymała 28mm CCAW cewka ze srebrnym uzwojeniem jak również dwa magnesy (ø80 & ø70) pomagają przetwornikowi obsługiwać większą moc. Przetwornik posiada niesamowitą precyzję i działa w ultra poszerzonym paśmie wysokich częstotliwości do 33 kHz (+/- 3dB). E-TPAF (Enlarged Taga Pure Aluminium Faceplate) przedni panel głośnika wysokotonowego z aluminium, oraz metalowa maskownica kopułki pomagają w rozpraszaniu wysokich tonów.
– Przetwornik średniotonowy 3-ciej generacji 165 mm (6.5”) TPACD-II (Taga Pure Aluminum Cone Driver) wykorzystuje sztywną i ultra lekką membranę z aluminum, aluminiowy kosz oraz dwa powiększone magnesy ø100/ø90. Dzięki temu przetwornik pracuje szybko i z dużą częstotliwością, sprawiając, że średnie częstotliwości są bardzo detaliczne, przestrzenne i melodyjne.
– Przetwornik niskotonowy 165mm (6.5”) TNPPCD-I (Taga Non-pressed Paper Cone Driver) 2-giej generacji jest wyposażony w dwa duże magnesy i aluminiową obudowę. Jest niezwykle sztywny i wykorzystuje rozwiązania pozbawione wibracji. Wytrzymała, dwuwarstwowa cewka drgająca z aluminium platerowanego miedzią (CCA) umożliwia obsługę dużej mocy, oferując głębokie, precyzyjne i szczegółowe brzmienie. Spora powierzchnia tłoczy większe ilości powietrza, co pozwala na osiągnięcie wyższych poziomów głośności.
Precyzyjne zwrotnice wykorzystują minimalną ilość wysokiej jakości i precyzyjnie dobranych komponentów w sekcjach wysoko i nisko pasmowych, co zapewnia najlepszą neutralność, przenoszenie dużej mocy oraz większą precyzję.
Wewnętrzne okablowanie – wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej o grubości 14AWG – są wykorzystane do połączenia przetworników ze zwrotnicami, zapewniając, że sygnał audio nie straci nic z ważnych detali na drodze od wzmacniacza do głośników.
TAGA Harmony – akcesoria prądowe
Do sprzedaży trafiają też dwa urządzenia z grupy akcesorów prądowych: to nowoczesny, topowy kondycjoner sieciowy PC-9000 DC i DC bloker DC-100.
Kondycjoner zasilania TAGA Harmony PC-9000 DC łączy w jednym urządzeniu 4 funkcje: filtrowanie zakłóceń sieci, redukowanie składowej stałej napięcia zasilającego, zasilacz liniowy dla portów USB, oraz zabezpieczenie przeciwprzepięciowe i przeciążeniowe (dla wszystkich wyjść, w tym portów USB). Sprawia to, że kondycjoner czyści różne zakłócenia sieciowe (np. elektromagnetyczne EMI, generowane przez urządzenia podłączone do tej samej sieci np. lodówki, klimatyzatory, komputery oraz radiowe) w sposób kompetentny i całościowy.
Główne cechy:
◦ Niezależne grupy przełączanych i nieprzełączanych gniazd zasilania 230V – 240V (typu Schuko) z 4 niezależnymi filtrami przeciwzakłóceniowymi, każdy specjalnie zaprojektowany dla danej grupy i do użytku z konkretnym sprzętem audio i wideo.
◦ Oddzielne cewki indukcyjne SQ typu common dla każdej grupy gniazd.
◦ Uzwojenie z płaskiego emaliowanego drutu z miedzi beztlenowej o wysokiej czystości.
◦ Niska rezystancja prądu stałego, równomiernie rozproszone pole elektryczne i wyjątkowo mała rozproszona pojemność, dla lepszego filtrowania EMI o wysokiej częstotliwości.
◦ Dobre odprowadzanie ciepła dla wyższej wydajności.
◦ Duży przepływ prądu, gęstość jest ponad 1.3 razy większa od okrągłego drutu miedzianego, co pozwala na lepsze filtrowanie przy wykorzystaniu podobnego rozmiaru.
◦ Dodatkowe korzyści dla lepszego filtrowania: zamknięty obwód magnetyczny, mały wyciek magnetyczny, dobre przewodzenie i efekt promieniowania, stabilna konsystencja i lepszy efekt naskórkowości przy wysokich częstotliwościach.
Drugie nowe urządzenie to bloker DC TAGA Harmony DC-100. Filtr napięcia zasilającego (Bloker DC) usuwa lub ogranicza niepożądaną składową stałą w wyjściowych gniazdach zasilających, która jest odpowiedzialna za szumy (brzęczenie) i wyższą temperaturę pracy transformatorów, co pogarsza jakość dźwięku. Dzięki temu podłączone komponenty pracują ciszej i wydajniej a przydźwięk sieciowy w kolumnach głośnikowych jest znacznie zredukowany.
Główne cechy:
Silne blokowanie przychodzącego prądu stałego do 12000mV (12V).
10 mostków wysokoprądowych i wysokiej częstotliwości oraz 2 kondensatory 47000uF – niezwykle skuteczne blokowanie prądu stałego, a jednocześnie unikanie negatywnego wpływu na jakość dźwięku.
Gniazdo zasilania IEC C14 i wymienny przewód zasilający Schuko-IEC C13 umożliwiają w dowolnym momencie wymianę na audiofilski kabel zasilający klasy premium.
Okablowanie wewnętrzne z miedzi beztlenowej.Wszystkie wewnętrzne AWM 1015 16AWG przewody są wykonane z miedzi beztlenowej.
Bloker DC zapewnia ochronę przeciążeniową z wyłącznikiem automatycznym.
Bloker DC może być świetnym uzupełnieniem naszych kondycjonerów i filtrów zasilania, tych które nie są wyposażone w bloker DC – można go podłączyć pomiędzy gniazdkiem elektrycznym a kondycjonerem/filtrem.
Brak komentarzy