TAGA Harmony TAV-808B. Nowe budżetowe monitory od polskiego producenta

0
Taga zajawka 2

NOWOŚCI / Taga Harmony wprowadza nowy model budżetowych kolumn głośnikowych – monitory oznaczone symbolem TAV-808B. To kolejny nowy produkt tej polskiej firmy. I nie ostatni, bo Taga zapowiada kolejne nowości na ten rok. I będą to nie tylko kolejne kolumny głośnikowe, z których firma jest znana najbardziej.

TAGA Harmony TAV-808B to kompaktowa kolumna podstawkowa o o stosunkowo dużej obudowie o wymiarach 32 x 20 x 26 cm (wysokość/szerokość/głębokość) wentylowana bas refleksem. Ale nie jest to zwykły okrągły otwór w tylnej ściance lecz nisko szumowy i szybki port typu szczelinowego. Monitor należy do serii Audio-Video i może służyć zarówno do odsłuchu stereo lub do skompletowania zestawu kina domowego.

Obudowę wykonano w technologii TLIE – Taga Low Interference Enclosures z płyt MDF o grubości 12 mm, które zwiększają sztywność oraz ograniczają niechciane rezonanse. Jest ona lekko zaokrąglona na rogach. W środku obudowy są wytłumione.

Nowa taga

Nowe monitory TAGA Harmony TAV-808B to zestawy dwudrożne. Tony wysokie przetwarzane są przez jedwabną 25 mm kopułkę chłodzoną ferrofluidem z powiększonym magnesem. Zamontowano ją na panelu TWG TAGA Waveguide wykonanym w kształcie niewielkiej tubki wraz z wklęsłymi otworkami. Panel pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika jak i poza nią.

Test monitorów Taga Harmony Azure B-40 V2

Niskie i średnie tony powierzono 6,5-calowemu przetwornikowi z membraną z polipropylenu z gumowym zawieszeniem i metalowym, odlewanym koszem. Okablowanie wewnętrzne wykonano z przewodu miedzianego.

Producent zachęca do kupowania tych głośników te osoby, które oczekują dynamiki w odsłuchiwanych nagraniach. Monitory dostępne są w pięciu kolorach: Black, Modern Wenge, Oak, Walnut i White Oak.

TAGA Harmony TAV-808B – kolumny podstawkowe
Cena: 649 zł
Dystrybucja: Polpak

Dane techniczne

Zalecana moc wzmacniacza: 25 – 120W
Pasmo przenoszenia: 44Hz – 25kHz
Impedancja: 6 ohm
Efektywność: 88dB
Przetwornik wysokotonowy: 25 mm (1”) Panel TWG
Przetwornik średnio-niskotonowy: 165 mm (6.5”) Membrana polipropylen
Wymiary (W x S x G): 32 x 20 x 26 cm
Waga: 11.1 kg / para

 

Brak komentarzy