Piega Premium Wireless Gen2 – nowe kolumny aktywne ze Szwajcarii

0
Piega Gen 2 zajawka

NOWOŚCI / Szwajcarski producent głośników Piega wprowadza na rynek drugą generację swojej popularnej serii Premium Wireless. Premium Wireless Gen2 to w pełni funkcjonalny, wysokiej klasy system głośników z wbudowanym wzmacniaczem i strumieniową łącznością bezprzewodową. Nowoczesne dizajnersko i zaawansowane technicznie głośniki łączą dobre brzmienia, świetny wygląd i dobrą funkcjonalność. Jest oczywiście to, co w kolumnach Piega najważniejsze: aluminiowe obudowy i charakterystyczne głośniki wysokotonowe. 

Nowa seria Piega Premium Wireless Gen2 obejmuje trzy modele. W jej skład wchodzą dwie konstrukcje podłogowe i monitory. Te aktywne głośniki dają wielką elastyczność opcji bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Dzięki nowemu systemowi kalibracji akustyki pomieszczenia i zamkniętym (pozbawionym portów bass reflex) obudowom, nowe modele Premium Wireless Gen2 zapewniają zrównoważony, dynamiczny i immersyjny dźwięk w każdym pomieszczeniu oferując obsługę szerokiej gamy źródeł.

Najważniejsze cechy:
– Obsługa źródeł bezprzewodowych: AirPlay, Chromecast, Spotify Connect
– Łączność analogowa i wejście HDMI
– Funkcjonalność Roon Ready
– Dyskretny przedwzmacniacz i sterowanie z aplikacji
– Room EQ dla korekcji akustyki pomieszczenia i łatwości umiejscowienia

Rozbudowana łączność bezprzewodowa i przewodowa

Wszystkie trzy nowe modele Piega Premium Wireless Gen2 są wszechstronne, proste w konfiguracji, łatwe w użyciu i łączą się bezprzewodowo z szeroką gamą źródeł za pomocą dostępnego oddzielnie modułu PIEGA Connect Plus. 

Piega Gen 2 2

Wbudowane funkcje sieciowe i kompatybilność z Apple Airplay, Google Chromecast, Roon Ready, Spotify Connect, DLNA i Bluetooth umożliwiają wygodne strumieniowe odtwarzanie dźwięku w najszerszym zakresie systemów i formatów.

HDMI-ARC oferuje proste połączenie z urządzeniami audio video, a moduł connect można podłączyć do praktycznie każdej istniejącej instalacji z telewizorem. Klasyczne wejścia analogowe i cyfrowe zamieniają konfigurację Piega Premium Wireless Gen2 w audiofilski system obsługujący najszerszy wybór źródeł.

Dyskretny przedwzmacniacz i sterowanie z aplikacji

Zaawansowana technologicznie sekcja przedwzmacniacza, w tym przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Res i system sterowania zostały wbudowane w kompaktowy moduł Piega Connect Plus. To bezprzewodowe centrum sterowania można zainstalować w ukryciu w pobliżu źródeł przewodowych, takich jak odtwarzacz CD, gramofon, telewizor lub komputer. Modułem można sterować za pomocą dwukierunkowego pilota radiowego lub aplikacji Piega Control App dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android.

Piega Gen 2 5

Transmisja między modułem Connect Plus a głośnikami jest całkowicie bezstratna i nieskompresowana, z rozdzielczością do 96 kHz i 24 bit. Jedynym połączeniem wymaganym dla każdego głośnika jest dyskretny kabel zasilający.

Elastyczność w zakresie umiejscowienia

Modele Premium 301 Wireless Gen2, Premium 501 Wireless Gen2 i Premium 701 Wireless Gen2 zapewniają wypełniający pomieszczenie, szczegółowy dźwięk nawet w trudnych akustycznie środowiskach, dzięki dwóm ważnym ulepszeniom w stosunku do modeli pierwszej generacji.

Piega Gen 2 1

Wraz z wprowadzeniem drugiej generacji, Piega zrezygnowała z portów bass-reflex na rzecz zamkniętej obudowy. Zapewnia to lepszą reprodukcję i większą precyzję niskich częstotliwości oraz zwiększa elastyczność w umieszczaniu głośników, na przykład w rogu pokoju. Za pomocą aplikacji Piega Control w wersji iOS i iPhone’a można również skalibrować głośniki do istniejącej akustyki pomieszczenia i ustawienia w zakresie częstotliwości poniżej 500 Hz. Dalsze dostosowanie tonalne do gustu słuchacza i akustyki pomieszczenia w zakresie średnich i wysokich częstotliwości jest możliwe za pomocą korektora dostępnego w aplikacji.

Wyjątkowa technologia głośników oraz jakość wykonania

Wszystkie modele nowej serii Piega Premium Wireless Gen2 zostały wyposażone w ekskluzywne szwajcarskie wstęgowe przetworniki wysokotonowe Linear Drive Ribbon. Opracowane i ręcznie wykonane przez firmę PIEGA tweetery planarne słyną z powiewnego dźwięku o znakomitej charakterystyce impulsowej. Doceniana na całym świecie sygnatura „Made in Switzerland” gwarantuje najwyższą jakość i staranność wykonania.

Piega Gen 2 4

Premium 501 Wireless Gen2 i 701 Wireless Gen2 to w pełni aktywne 3 drożne konstrukcje, w których każdy przetwornik (wysokotonowy/średniotonowy/niskotonowy) ma własną sekcję wzmacniacza. Całkowita moc wyjściowa 180 lub 200 watów dla kolumn podłogowych i 100 watów dla modelu kompaktowego zapewnia wyjątkową przestrzeń sceny dźwiękowej i wysoką dynamikę reprodukcji muzyki. W porównaniu z pierwszą generacją, modele podłogowe zostały wyposażone w dodatkowe głośniki niskotonowe, aby połączyć dynamiczne rezerwy poprzednich modeli bass-reflex z precyzją konstrukcji o zamkniętej obudowie.

Modele PIEGA Premium Wireless Gen2 charakteryzują się jednolitą aluminiową obudową, są tworzone ręcznie w fabryce Piega w Horgen nad Jeziorem Zuryskim. Wszystkie modele są dostępne w wykończeniu ze szczotkowanego aluminium, anodowane na czarno lub pokryte białym lakierem.

Piega Premium Wireless Gen2 – kolumny aktywne z funkcjami sieciowymi
Ceny (za sztukę):
PIEGA Premium 301 Wireless Gen2 – 7 999 zł
PIEGA Premium 501 Wireless Gen2 – 14 999 zł
PIEGA Premium 701 Wireless Gen2 – 18 999 zł
PIEGA connect plus – 2 799 zł
PIEGA connect (transmiter bez streamingu) – 1 399 zł
Dystrybucja – FNCE

 

Brak komentarzy

ortofon zajawka

Nowe wkładki od Ortofona

NOWOŚCI / Znana wszystkim miłośnikom czarnych płyt firma Ortofon wprowadza do sprzedaży dwie nowe wkładki gramofonowe. Pierwsza to […]