Nowe głośniki od TAGA Harmony. Także dla basolubów

0
plat-s-v4-front_53348676721_o

NOWOŚCI / TAGA Harmony wprowadza do sprzedaży trzy nowe produkty. Dwa z nich pochodzą ze znanej linii Platinum – to monitory TAGA Harmony Platinum V.4 S oraz głośnik wielofunkcyjny TAGA Harmony Platinum LCRS. Do tego mamy nowy subwoofer Thunder SW-15D. 

TAGA Harmony to polska firma oferująca racjonalnie wyceniony sprzęt hi-fi dla szerokiego odbiorcy. Ostatni rok był dla niej bardzo pracowity, pojawiło się sporo nowości, odświeżono i uzupełniono ofertę. Pojawiły się między innymi odtwarzacz CD, a także znakomite urządzenia z serii mikro – malutkie, ale świetnie brzmiące odtwarzacz strumieniowy TWA 10-B i przetwornik cyfrowo-analogowy DA-400 (test TUTAJ). Pod koniec roku zaprezentowano kolejne nowości.

TAGA Harmony Platinum V.4 S i LCRS

Seria Platinum to jedna z najwyższych serii oferowanych przez polskiego producenta, wyższa była linia Diamond (wycofana z produkcji, ale można gdzieniegdzie je jeszcze kupić). Składa się z całej gamy kolumn podłogowych, podstawkowych, efektowych i centralnych. To już czwarta odsłona tej serii. Monitory TAGA Harmony Platinum V.4 S są najnowszym z dwóch modeli. To klasyczne, dwudrożne głośniki podstawkowe.

plat-s-v4-back_53348676716_o

Firma całkowicie na nowo zdefiniowała serię Platinum, wprowadzając ulepszenia we wszystkich kluczowych komponentach odpowiedzialnych za dźwięk oraz zupełnie nowe, eleganckie i nowoczesne obudowy. Dźwięk TAGA Harmony Platinum V.4 zdaniem producentów ma się charakteryzować głębokim, doskonale kontrolowanym i zdefiniowanym basem, gładką i bogatą średnicą oraz zachwycającymi, szczegółowymi i krystalicznie czystymi wysokimi tonami z bardzo otwartą i „napowietrzoną” sceną dźwiękową.

TAGA Harmony Platinum V.4 S  – głowne cechy:

 • Obudowa TLIE-II trzeciej generacji (Taga Low Interference Enclosures), w której zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF, mające na celu zwiększenie ich sztywności i ograniczenie niepożądanych rezonansów.
 • Grubość ścianek obudowy: 18 mm panel przedni i 15 mm ścianki.
 • Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na froncie.
 • Maskownica mocowana magnetycznie – pomaga zachować bardziej elegancki wygląd kolumn, a także zmniejszyć zniekształcenia, po jej zdjęciu.
 • Wysokiej klasy materiał wytłumiający obudowę, aby lepiej rozbijać fale stojące, obniżać rezonanse oraz ograniczać zniekształcenia, co poprawia gładkość i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.
 • Wysokiej jakości wykończenia w połysku.
 • BOM (Bassreflex Omnidirectional Module) – nisko-szumowy i ultra-szybki port basu wykorzystuje dyfuzory zwiększające dyspersję niskich częstotliwości.
 • Głośnik wysokotonowy TPTTD-I drugiej generacji (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje lżejszą tytanową kopułkę, a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i „napowietrzony” dźwięk.
 • Panel głośnika wysokotonowego TWG-I drugiej generacji (Taga WaveGuide) – specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz z charakterystycznymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią. Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

5d48ea7b6073e2c7cec04950af2cf8b0

 • Przetwornik średnio-niskotonowy TPACD-II trzeciej generacji (Taga Pure Aluminum Cone Driver) – sztywna aluminiowa obudowa i ultraszybki ruch membrany zapewniają płynne, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy jak również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu.
 • TRCS – Taga Reversed Cone Surround zapewnia bardziej stabilny, szybszy i większy zakres ruchu membrany, co przekłada się na wyższą dynamikę oraz bardziej precyzyjny i neutralny dźwięk.
 • Zwrotnica Ogrodnika – dźwięk serii Platinum v.4 kontrolowany jest przez sekcje zwrotnic Ogrodnika. Zwrotnice są specjalnie i osobiście zaprojektowane oraz zestrojone przez znanego polskiego projektanta kolumn głośnikowych i recenzenta prasy audio Pana Arka Ogrodnika. Używamy minimalną ilość wysokiej jakości i precyzyjnie dobranych komponentów w sekcjach wysoko i nisko pasmowych, co zapewnia najlepszą neutralność oraz większą precyzję.
 • Wewnętrzne okablowanie wykonane z wielożyłowej miedzi beztlenowej do podłączenia wszystkich przetworników ze zwrotnicami zapewnienia, że sygnał audio nie utraci najważniejszych szczegółów na ścieżce od wzmacniacza do kolumn.

a0f492d368c7727b5b0939c04febf27e

Na podobnych elementach zbudowana jest TAGA Harmony Platinum LCRS, choć to zupełnie inna konstrukcja. TAGA nazywa ją głośnikiem wielofunkcyjnym. To złożona z dwóch basowców, głośnika średniotonowego i wysokotonowego pojedyncza kolumna mogąca pełnić różne funkcje. Może być czymś w rodzaju soundbaru, ale również można zastosować ją w kinie domowym jako głośnik centralny lub w parze jako głośniki główne. 

TAGA Harmony Thunder SW-15D

Kolejna nowość polskiego producenta to aktywny subwoofer TAGA Harmony Thunder SW-15D z pojedynczym 15” przetwornikiem niskotonowym oraz wbudowanym wysoko-prądowym 20A wzmacniaczem klasy D oraz tylnym, szczelinowym portem bassreflex.

Wbudowany wzmacniacz klasy D dostarcza 650 watów mocy i charakteryzuje się wysoką wydajnością prądową, co odzwierciedla się niższymi zniekształceniami, bardziej płaskim i wyrównanym pasmem przenoszenia i o wiele szybszą reakcją wzmacniacza oraz zredukowanymi szumami pracy. Wbudowany ogranicznik zniekształceń pozwala na osiągnięcie najlepszych osiągów i bezpieczeństwa pracy wzmacniacza i przetwornika przy ekstremalnie wysokich poziomach głośności.

3a1309e731d051e1e4ecedc2a41d0186

Przetwornik niskotonowy o wadze prawie 7.5 kilogramów wykorzystuje mocną membranę papierową, metalowy kosz, strukturę podwójnego magnesu oraz wzmocnioną cewkę, co pozwala na większą amplitudę pracy,  jak również szybszą reakcję na wszelkie zmiany w sygnale audio.

Gniazdo zasilania IEC C14 i wyjmowany przewód zasilający Schuko-IEC C13 zapewniają lepsze filtrowanie i stabilność zasilania oraz dają możliwość modernizacji systemu za pomocą audiofilskiego kabla zasilającego klasy premium.

Obudowa, jakość użytych materiałów, a przede wszystkim jej konstrukcja mają ogromny wpływ na brzmienie.
Udoskonaliliśmy technlogię TLIE (Taga Low Interference Enclosures), by zwiększyć sztywność obudowy i zminimalizować niechciane zakłócenia i rezonanse. Obudowy TLIE są stworzone z wysokiej gęstości i jakości płyt MDF oraz stoją na stabilnych nóżkach, które zapewniają odpowiednią izolację od podłoża. Grubość przedniej ścianki: 25 mm. Grubość ścianek górnej, bocznych, tylnej i wewnętrznych: 21 mm. Akustyczny materiał wygłuszający użyty wewnątrz obudowy eliminuje problem wewnętrznych fal stojących.

Starannie dobrane wysokiej jakości wykończenie winylowe jest bardzo trwałe, eleganckie, imituje naturalną strukturę drewna i jest bardzo przyjemne w dotyku. Wykończenie z winylu jest starannie wykonane oraz nakładane na obudowę przy użyciu precyzyjnych maszyn zapewniających najlepsze efekty.

TAGA Harmony
Platinum V.4 S – kolumny podstawkowe
Platinum LCRS – głośnik wielofunkcyjny
Thunder SW-15D – subwoofer aktywny
Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy