Focal i Naim na wspólny jubileusz. System inny niż wszystkie

0
Naim_Meuble_Face_Sopra_FW

NOWOŚCI / W 2022 roku Focal i Naim świętują 10 rocznicę kooperacji w ramach grupy Vervent Audio. Aby uczcić ten jubileusz, te dwie słynne marki postanowiły zaoferować specjalną edycję swoich wybranych produktów. To wysokiej klasy system hi-fi z unikalnymi wykończeniami FOCAL NAIM 10th Anniversary Edition. W jego skład wchodzi elektronika Naima z serii Classic oraz kolumny Focal Sopra N°2.

Naim i Focal to marki, które stały się symbolami audio w swoich krajach, ale to także producenci, których sprzęt znany i ceniony jest na całym świecie. Elektronika Naim, a szczególnie ich wzmacniacze, uznawane są przez niektórych za wręcz kultowe. Natomiast głośniki Focala, szczególnie topowa seria Utopia, wielu zalicza do wiodących na rynku audio. Od 10 lat obie marki ściśle współpracują w ramach grupy Vervent Audio.

FOCAL NAIM 10th Anniversary Edition – zupełnie nowe wykończenie

Z okazji jubileuszy grupa wypuściła specjalnie wykończone modele o niespotykanym dotąd wyglądzie. – Ze względu na design i niesamowitą wydajność, zdecydowaliśmy się zaprezentować Sopra N°2 w tym specjalnym jubileuszowym systemie – piszą projektanci.

Focal-naim-ath-editio-hifi-news-march-2022Sopra_34_Light_Concrette_Couple_03

Faktycznie, kolumny prezentują się nietuzinkowo – boczne panele głośnika zostały wykończone betonem, natomiast przedni panel ma kolor cyny. Rzeźbione wykończenia tworzą metaliczny efekt niespotykany wcześniej w sektorze audio. Projektanci podkreślają, że czerpali inspirację z majestatyczności architektury.

Nowe oblicze zyskały też komponenty marki Naim z serii Classic wchodzące w skład jubileuszowego zestawu: streamer Naim NDX 2, dzielony wzmacniacz  NAC 282/NAP 250 DR oraz uzupełniające system zasilacze NAPSC i HiCap DR. Każdy element ma dopasowane wykończenie w kolorze cyny. Ten pakiet zawiera wszystkie potrzebne akcesoria, w tym parę kabli głośnikowych Super Lumina.

Focal Sopra N°2

Focal Sopra N°2 wyraźnie utorowała drogę do kolejnej ery „Premium High End”, wprowadzając nowe kryteria wydajności. Duże, solidne, wolnostojące kolumny wyposażono w najlepsze przetworniki średniotonowe Focal, z technologiami NIC (Neutral Inductance Circuit) i TMD (Tuned Mass Damper). – Focal Sopra N°2 przesuwa granice reprodukcji pod względem przejrzystości dźwięku płynącego z bardzo kompaktowej obudowy – pisze producent.

FP_Sopra_N2_10th_Anniversary_Edition_EN

Kolumny Focal Sopra N°2 są idealne do średnich pomieszczeń o powierzchni do 30 m2, ale doskonale sprawdzają się w większych pomieszczeniach o powierzchni do 70 m2.

• Przetwornik średniotonowy z zawieszeniem TMD i obwodem magnetycznym NIC
• Berylowy przetwornik wysokotonowy IHL (Infinite Horn Loading)
• Opracowane i wyprodukowane przez Focal we Francji

Naim NDX 2

Najnowszy odtwarzacz strumieniowy Naim zaprojektowano w oparciu o całkowicie nowy system przesyłania strumieniowego. Łączy system DSP z najlepszymi analogowymi rozwiązaniami. NDX 2 wyposażono w szereg udogodnień, w tym kolorowy wyświetlacz oraz doskonałą aplikację sterującą dla tableta i smartfona. Odtwarzacz umożliwia: strumieniowe przesyłanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości przez sieć w technologii UPnP, odtwarzanie za pośrednictwem USB/iPoda, dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych, korzystanie z programu Spotify Connect, radia DAB/FM, wejścia cyfrowe dla źródeł zewnętrznych, funkcja multiroom w strumieniowym.

1170x450_10ans_2

Można cieszyć się doskonałą jakością dźwięku odtwarzanego bezprzewodowo z niemal każdego źródła, w tym z serwisów muzycznych Chromecast, Spotify, Tidal, AirPlay i Apple Music oraz Bluetooth AptX HD.

• Obsługa UPnP umożliwiająca streaming plików audio w rozdzielczości do 32 bit/384 kHz z serwerów Naim Audio, urządzeń sieciowej pamięci masowej (NAS) lub dowolnego komputera domowego
• Cztery wejścia cyfrowe z obsługą 24bit/192kHz (S/PDIF) w celu zapewnienia optymalnego połączenia ze źródłami zewnętrznymi
• 5-calowy kolorowy wyświetlacz prezentujący okładki albumów oraz informacje o utworach
• Obsługuje szeroką gamę formatów muzycznych: WAV, FLAC, DSD, Apple Lossless, AIFF, AAC, pliki w formacie Windows Media, M4A i MP3. Odtwarzanie bez przerw we wszystkich formatach plików
• Wbudowana funkcja Spotify Connect dająca dostęp do milionów utworów z najpopularniejszego na świecie muzycznego serwisu streamingowego
• Wbudowany Chromecast umożliwia streaming muzyki z setek obsługiwanych aplikacji na smartfony lub tablety (192 kHz)

Naim NAC 282 / Naim NAP 250 DR

W skład jubileuszowego systemu wchodzi też dzielony wzmacniacz Naim, składający się z preampu Naim NAC 282 oraz końcówki mocy Naim  NAP 250 DR.

Focal-naim-ath-editio-hifi-news-march-2022-front

Przedwzmacniacz NAC 282 zawiera zasilacz NAPSC, który niezależnie zasila obwody cyfrowe i sterujące NAC 282, pozostawiając obwody audio zasilane przez wzmacniacz mocy albo jeden z naszych niezależnych zasilaczy FlatCap XS, HiCap lub SuperCap. Rezultatem jest jeszcze większa transparentność i doskonała muzykalność dźwięku plus oczywiście cała elastyczność, jakiej można oczekiwać od przedwzmacniacza.
• Obsługa wejść DIN i RCA w celu ułatwienia połączenia z szerszą gamą systemów
• Ciche sterowanie mikroprocesorowe, które zasypia podczas słuchania
• Precyzyjne potencjometry obrotowe z gałkami z metali szlachetnych
• Tryb AV Bypass umożliwiający proste podłączenie do istniejącego systemu AV
• Wejście zasilane do użytku z przedwzmacniaczami gramofonowymi StageLine lub SuperLine
• Możliwość zwiększenia wydajności dzięki zasilaczom FlatCap XS, HiCap lub SuperCap; może być również zasilany z wejść przedwzmacniacza wzmacniacza mocy NAP 155 XS lub Nap 200

Końcówka mocy NAP 250 sprosta wyzwaniu postawionemu przez jej poprzedników. Umieszczony w anodyzowanej aluminiowej obudowie o niskim rezonansie wzmacniacz zapewnia 80 W na kanał (przy 8 ohm). NAP 250 jest teraz wyposażony w nowe tranzystory NA009 zaimplementowane po raz pierwszy w topowym Statement. Końcówka zawiera również technologię wysokiej mocy Naim Audio DR (Discrete Regulator) zastosowaną w Statement, aby zapewnić płynne, stabilne zasilanie.

• 80 W na kanał przy 8 ohm
• Duży, specjalnie zaprojektowany transformator zapewniający 400 VA mocy
• Zaawansowane tranzystory wyjściowe 009 stosowane w naszych referencyjnych wzmacniaczach mocy NAP 500 i Statement

Zasilacze Naim HiCap DR / NAPSC

Kompaktowy zasilacz Naim HiCap DR do prawie wszystkich przedwzmacniaczy Naim oraz przedwzmacniaczy gramofonowych i aktywnych komponentów zwrotnicy. Jego duży transformator toroidalny oraz wysokiej jakości kondensatory wygładzające zapewniają doskonałą wydajność i jakość. Właściciele przedwzmacniaczy NAC 282 mogą cieszyć się jeszcze lepszą wydajnością, dodając do swojego systemu dodatkowy, drugi HiCap.
• Dwa wyjścia zasilania 24 V
• Całkowicie nowa konfiguracja Discrete Regulator (DR), zapewniająca najlepsze w historii standardy stabilnej, niskoszumowej mocy
• Obudowa z piaskowanego, anodowanego na czarno aluminium oraz antywibracyjne nóżki do kontroli rezonansu

Kompaktowy zasilacz Naim NAPSC jest standardowo wykorzystywany w przedwzmacniaczu NAC 282 i może również stanowić ulepszenie dla NAC 202 lub do zasilania wzmacniacza słuchawkowego HeadLine. Jest to małe, ale ważne ogniwo w łańcuchu wydobywania najwyższych poziomów wydajności muzycznej z komponentów Naim.

Naim_Meuble_Zoom_01(1).jpg.d7fc20a34eb18f010ac7c3181c911abc

Kontrolowanie elementu zasilającego system było od samego początku podstawą inżynierii Naim Audio. Tak jak zwracanie bacznej uwagi na każdy szczegół w projekcie – bez względu na to, jak mały lub pozornie nieistotny może się wydawać – jest jednym ze sposobów zapewnienia wysokiej jakości wydajności muzycznej.

Zasilacz NAPSC jest przykładem działania tej filozofii. Jest standardowo dostarczany z przedwzmacniaczem NAC 282, zapewniając płynną, niskoszumową moc dla obwodów cyfrowych, pozostawiając przedwzmacniaczowi możliwość skupienia się na wykonywaniu swojej głównej pracy, jaką jest zarządzanie sygnałem audio. Po sparowaniu z NAC 202 wykonuje to samo zadanie, modernizując istniejącą wewnętrzną sekcję zasilania, aby całkowicie wyeliminować szum elektryczny. W obu zastosowaniach ta dbałość o szczegóły przynosi korzyści w postaci lepszej klarowności muzycznej i redukcji szumów.

• Moc wyjściowa 18 V
• Piaskowana, anodowana na czarno aluminiowa obudowa oraz antywibracyjne nóżki
• Wygodny i kompaktowy o szerokości zaledwie 12 cm

FOCAL NAIM 10th Anniversary Edition – jubileuszowy syetem audio
Focal Sopra °2.
Naim NDX 2
Naim NAC 282/NAP 250 DR
Naim NAPSC i HiCap DR
Dystrybucja – FNCE

Brak komentarzy