9

Egg-Shell / hORNS / Audiomica Laboratory. Sprzęt biało-czerwony

0
1496248234163727

Nasza ocena

System9
Długie wybrzmienia, sporo harmonicznych, bogactwo składowych, lekkie ocieplenie – słowem: muzykalność. Tak gra system złożony ze wzmacniacza Egg-Shell, kolumn hORNS Aria 1 i okablowany przewodami Audiomica Laboratory Red Series Reference
9

DOBRY SYSTEM / Rodzimi producenci jednoczą siły. Polski Klaster Audio zrzeszający naszych wytwórców promuje pełne zestawy audio. Jeden z nich, złożony ze wzmacniacza Egg-Shell, kolumn hORNS i okablowania Audiomica Laboratory, trafił na odsłuch. Jak prezentują się te komponenty, a przede wszystkim jak brzmią razem? Przeczytajcie nasz test.

Jak kompletować system stereo? Kupować elektronikę od jednego producenta? Wiele osób tak robi uzasadniając to nie tylko dopasowaniem wzorniczym, ale argumentując, że klocki są też ”dobrane” do siebie brzmieniowo. A co z resztą: kablami, głośnikami? Niewiele jest przecież firm, które oferują wszystkie elementy toru audio swojej produkcji. Tu z pomocą mogą przyjść dystrybutorzy lub sprzedawcy, którzy znają swój sprzęt doskonale i potrafią zestawić go w bardzo dobrze grający zestaw. Rozpoczynamy więc cykl DOBRY SYSTEM, w którym opisywać będziemy komplety zestawione przez producentów czy dystrybutorów. Na pierwszy ogień – polski komplet.

Od początku na stronie wstereo.pl staramy się pisać dużo o polskim sprzęcie audio. Bo warto. Rodzimi producenci potrafią stworzyć naprawdę dobrze brzmiące wzmacniacze, źródła czy kolumny głośnikowe, które niczym nie ustępują sprzętowi uznanych marek. A kosztują zwykle znacznie mniej. Choć zauważyłem ostatnio, że niektórzy – szczególnie producenci okablowania – zaczynają pozycjonować swoje marki ceną z sufitu… Takie prawo wytwórcy, które zweryfikuje rynek.

Polski Klaster Audio 10

Test Egg-Shell Prestige 12WKT / hORNS Aria 1 / Audiomica Laboratory Red Series Reference (Polski Klaster Audio). Fot. wstereo.pl

Ważne, że polskie firmy zaczynają też przywiązywać wagę nie tylko do brzmienia, ale i do innych aspektów swoich produktów. Coraz częściej nie są to wzmacniacze w prostych, blaszanych obudowach czy prostopadłościenne kolumny pokryte mało wyszukanym fornirem. Pojawiają się bardzo ciekawe projekty plastyczne urządzeń, a jakość wykonania i wykończenia naprawdę robią wrażenie.

Polscy producenci, szczególnie ci mniejsi, mieli też inny problem. Jedno-, czy kilkuosobowych firm pracujących na granicy opłacalności, nie stać było na kosztowną reklamę czy zatrudnienie fachowców od promocji. Kończyło się często tym, że firma – choć funkcjonuje – nie rozwija się, nie proponuje nowych modeli i zaczyna znikać ze świadomości audiofilów. Na szczęście pojawiają się inicjatywy mające ten stan rzeczy zmienić.

Test polskich kabli głośnikowych Melodika Brown Sugar BSC 2450

Jedną z nich jest Polski Klaster Audio – nieformalne zrzeszenie polskich producentów związanych z branżą audio-video powstałe jesienią 2014 roku z inicjatywy Karola Zieleźnika, właściciela salonu audio HiFi Studio w Bielsku-Białej i Krzysztofa Grabowskiego, właściciela firmy Encore Seven produkującej wzmacniacze lampowe Egg-Shell. Klaster powstał właśnie po to, by wspierać polskie firmy, promować je na naszym rynku i próbować zainteresować polskimi produktami audio audiofilów poza Polską.

PKA dostarczył niemal kompletny system (bez źródła), który mamy przyjemność zaprezentować inaugurując tym samym nowy cykl. To lampowy wzmacniacz Egg-Shell, kolumny hORNS i okablowanie Audiomica Laboratory

Test Egg-Shell Prestige 12WKT / hORNS Aria 1 / Audiomica Laboratory Red Series Reference (Polski Klaster Audio) – budowa

System dostarczony do testów przez Polski Klaster Audio był w dwóch kolorach… Jakich? Ależ oczywiście, biało-czerwonym! Wzmacniacz i kolumny lśniły bielą, okablowanie wyróżniało się soczystą czerwienią. To prawdziwie narodowy system!

Słyszymy muzykę jako całość, spójnie i homogenicznie. Możemy jednak bez trudu skupić się na poszczególnych instrumentach

Zaczynamy od pierwszego białego elementu, to wzmacniacz Egg-Shell Prestige 12WKT w wersji albino (można zamówić inne kolory). Od razu trzeba podkreślić jedną rzecz – wygląda kapitalnie! Projekt plastyczny tego urządzenia jest znakomity. Lampowiec z Bielska-Białej, mimo że poszczególne elementy są jakby z innej epoki, wygląda bardzo nowocześnie, to taka współczesna, nowatorska wariacja na temat vintage audio.

Polski Klaster Audio 1

Egg-Shell Prestige 12WKT . Wzmacniacz jest fantastycznie zaprojektowany (fot. wstereo.pl)

Przede wszystkim lampy rozmieszczono niestandardowo – wielkie wrażenie robią lampy mocy umieszczone pod kątem do powierzchni obudowy. Przedni panel jest cały ze szkła, leciutko barwionego na błękitno. Na nim zamontowano srebrne pokrętełko wyboru źródła. Wnętrze wzmacniacza pokryto chromowaną blachą odbijającą żarzące się szklane bańki. Pod nią ukryto też transformatory. Górna płyta zamontowana jest na magnesy i łatwo można ją zdejmować. A niesamowitego obrazu dopełnia pokrętło regulacji głośności umieszczone na spodzie w kształcie… koła. Całość obudowy jest lekko zaokrąglona, co idealnie pasuje do kolumn hORNS dostarczonych do testu.

Ciąg dalszy na str. 2

1 2 3

Brak komentarzy