Anthem – niższe ceny i nowy system Anthem Room Correction (ARC)

0
Anthem STR pre power zajawka

NOWOŚCI / Firma Anthem, producent wzmacniaczy i amplitunerów kina domowego, jako jedna z nielicznych instaluje w swoich urządzeniach system korekcji akustyki pomieszczenia Anthem Room Correction (ARC). Właśnie udostępniono najnowszą wersję oprogramowania do kalibracji. Jednocześnie polski dystrybutor marki obniża ceny na wybrane urządzenia.

Akustyka pomieszczenie odsłuchowego to często najsłabszy element całego toru audio. Miłośnicy dobrego brzmienie nie zawsze mogą sobie pozwolić na profesjonalną adaptację. Po pierwsze jest dość kosztowna, po drugie – zwykle nie ma na to możliwości, bo pokój odsłuchowy jest jednocześnie salonem lub pokojem mieszkalnym. Jak sobie z tym poradzić?

Niektóre firmy oferują w swoich urządzeniach gotowe systemy korekcji akustyki. Są to mniej lub bardziej zaawansowane algorytmy “oszukujące” nas i poprawiające część parametrów dostosowując je do konkretnego pokoju. Jedną z nich jest właśnie kanadyjski Anthem i jej system Anthem Room Correction (ARC).

Najnowsza wersje oprogramowania dla systemu korekcji pomieszczenia ARC nazywa się Genesis. To trzecia generacja oprogramowania Anthem Room Correction, która stanowi znaczący krok naprzód w technologii korekcji akustyki pomieszczenia z najbardziej wszechstronnym zestawem funkcji. ARC Genesis zmienia brzmienie kompatybilnych kolumn lub elektroniki w oparciu o unikalny charakter każdego pomieszczenia. Opatentowane oprogramowanie Digital Signal Processing (DSP) współpracuje z skalibrowanym mikrofonem (dostarczane z produktami z obsługą ARC i PBK), aby zapewnić zdumiewające ulepszenia w całym spektrum brzmienia.

Ważne jest to, że system korekcji ARC Genesis jest wstecznie kompatybilny z wieloma produktami Anthem, Paradigm i MartinLogan, które obsługują ARC lub PBK. Jeśli więc posiadamy starszy produkt marki Anthem, Paradigm lub MartinLogan, w którym zainstalowano system korekcji możemy zainstalować nową wersję. Lista na końcu tekstu.

Anthem 2

Co nowego jest w Systemie ARC Genesis?

• Ulepszony interfejs i algorytmy

• Nowe opcje regulacji krzywej docelowej, w tym głębokiego basu i wysokich częstotliwości

• Nowe opcje pomiarów: zapisz, zatrzymaj, uruchom, wznów

• Opcja pomiaru indywidualnych kolumn

• Ustaw unikalne maksymalne częstotliwości korekcji dla każdego zestawu głośników

• Automatyczne wyrównanie fazy kolumny / subwoofera dla serii Anthem STR

• Kompatybilne z systemami Mac & Windows

Anthem mrx-1120

Polski dystrybutor Anthema, firma Polpak, od 1 czerwca wprowadza nowe, niższe ceny na niektóre amplitunery. Taniej można kupić modele: MRX 520 – 6999 zł, MRX 720 -12299 zł, MRX 1120 – 17499 zł oraz AVM 60 – 15499 zł.

Anthem – nowa wersja systemu korekcji akustyki ARC i niższe ceny amplitunerów
Dystrybucja – Polpak

 

KOMPATYBILNE PRODUKTY
PARADIGM:
DEFIANCE
Defiance X15
Defiance X12
Defiance X10
Defiance V12
Defiance V10
SEISMIC
Seismic 110
MILLENIA
Millenia SUB
Seria PERSONA
Persona 9H
Persona SUB
Seria PW
PW 600
PW 800
PW AMP
PW LINK
PW Soundbar
Soundplay
MARTIN LOGAN
BALANCEDFORCE
BalancedForce 210
BalancedForce 212
DYNAMO
Dynamo 600X
Dynamo 800X
Dynamo 1100X
Dynamo 1500X
Dynamo 1600X
Seria MASTERPIECE
Expression ESL 13A
Illusion ESL C34A
Impression ESL 11A
Renaissance ESL 15A
BEZPRZEWODOWE
Forte
Bravado
Cadence
Unison
Verse
ANTHEM
AVM 60
MRX (Druga generacja)
MRX 310
MRX 510
MRX 710
MRX (Trzecia generacja)
MRX 520
MRX 720
MRX 1120
Seria STR
STR zintegrowany wzmacniacz
STR przedwzmacniacz

Brak komentarzy