SPOTKANIE / Takich audiofilskich odsłuchów można życzyć sobie jak najwięcej. Firma Audio Anatomy wprowadza do dystrybucji kolumny włoskiej marki Alare Labs i z tej okazji zaprasza na ich prezentację. Odbędzie się ona w sopockim salonie Premium Sound. Posłuchamy modelu Alare Labs Remiga II B. Tych kosztownych i wyszukanych konstrukcje będzie można posłuchać już w najbliższą sobotę. Prezentują się znakomicie, a jak zabrzmią?
Niezbyt często mamy możliwość posłuchania tego typu głośników. Takie zaawansowane i kosztowne konstrukcje najczęściej prezentowane są na wystawach, a wiadomo, że nie ma tam najlepszych warunków do poznania ich możliwości. Dlatego warto skorzystać i posłuchać ich w kontrolowanych warunkach, z dobrze dobraną elektroniką, dobrze ustawionych. I z całą pewnością w Premium Sound w Sopocie (al. Niepodległości 645B) będzie można posłuchać własnych płyt i spędzić miło czas. A zagrają wspaniałe, kosztujące niemal 300 tys. złotych, podłogówki Alare Labs Remiga II BE.
Alare Lab to marka bardzo młoda, na rynku istnieje zaledwie o 2021 roku, choć zdążyła już zyskać światowe uznanie uzyskując tytuł produktu roku 2022 australijskiego magazynu SoundStage. Ale jej twórcy są znani od dawna – to włoska firma Audia Flight zajmująca się produkcją elektroniki audio. Jak sami piszą, przez 25 latach projektowania, tworzenia i słuchania wysokiej klasy komponentów audio wielokrotnie pojawiała się pokusa zaprojektowania kolumn. I w końcu dekadę temu zaprojektowali sobie autorski głośnik do testowania swoich urządzeń. Sprawdził się na tyle dobrze, że podjęto decyzję w prowadzeniu go do produkcji i założeniu oddzielnej marki kolumn
Głośniki Alare zaprojektowane i wykonane są we Włoszech i to widać od razu – znać kunszt stolarski, świetny projekt wizualny i znakomite wykończenie. Konstruktorzy nie oszczędzali na komponentach, wybrali też znakomite przetworniki. Chcą, by klient, który zapłaci za nie niemałą kwotę, cieszył się nimi przez bardzo długie lata.
Firma zapewnia, że projektuje swoje kolumny także w oparciu o najnowsze technologie, ale każda para jest na końcu weryfikowana odsłuchowo. Obudowy mają skomplikowaną, kanapkową konstrukcję, wentylowane są za pomocą linii transmisyjnej. W tej chwili w ofercie są dw modele podłogowe Alare Labs Remiga 1 i Alare Labs Remiga 2, każde w dwóch wersjach z różnymi głośnikami wysokotonowymi.
Bardzo drobiazgowo dobrano przetworniki do obu modeli. Za niskie tony odpowiadają przetworniki Danish Audio Technology z papierowo karbonową membraną, średnicę przetwarzają sztywne, ceramiczne głośnik Accuton. Wysokie tony powierzono przetwornikom z cienkiego diamentu. Niedawno pojawiły się modele z berylowym przetwornikiem wysokotonowym o oznaczeniu Be, i te właśnie głośniki będą miały swoją premierę w sopockim salonie Premium Sound.
W jakim towarzystwie wystąpią kolumny Alare Labs Remiga II Be? – Będziemy grali z gramofonu polskiej marki Benny Audio, model Immersion II, ramię również Benny Audio, wkładka to Hana Umami Red a przedwzmacniacz phono to Audia Flight Phono – zdradza Arkadiusz Sztander z Premium Sound. – Reszta elektroniki to przedwzmacniacz liniowy Strumento No.1 MKII, końcówka mocy Strumento No.4 MKII. Jako Źródło cyfrowe wybraliśmy Rocknę Audio Wavedream DAC Signature I Wavedream NET. Okablowanie to najlepszy mix marek Tellurium Q, Vermouth Audio i Hijiri.
Zapowiada się więc naprawdę mocny audiofilski dzień. Będzie można posłuchać, porozmawiać nie tylko a sprzęcie, ale i cieszyć się miłą atmosferą i świetną muzyką.
Brak komentarzy