Zagrają A Hawk and A Hacksaw. Bałkańska muzyka prosto z USA

0
Pardon

KONCERT / Już drugi raz w Polsce zagra formacja A Hawk and Ahacksaw. Będzie ich można posłuchać w Warszawie, w klubie Pardon To Tu 13 grudnia.

Pochodzący z miasta Albuquerque w Nowym Meksyku w USA duet jest w dużej mierze odpowiedzialny za to, że bałkańskie dźwięki zyskały należną popularność w Stanach Zjednoczonych. To oni są uważani za „odkrywców” zespołu Beirut (można ich usłyszeć na pierwszym albumie formacji Zacha Condona „Gulag Orkestar”), a zespoły takie jak Portishead czy Swans są ich wiernymi fanami.

Pierwotnie A Hawk and Ahacksaw był solowym projektem akordeonisty i perkusisty Jeremy’iego Barnes’a (który jest również perkusistą zespołu Neutral Milk Hotel). Przekształcił się w duet, kiedy muzyk poznał Heather Trost. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z jednego z wersów „Don Kichota” Cervantesa. Razem wyjechali do Europy i zamieszkali na dwa lata w Budapeszcie, gdzie rozpoczęli współpracę z lokalnymi folkowymi muzykami.

A tak brzmią na scenie

W 2002 r. wydali swój pierwszy album, a najnowszy z 2013 r. „You Have Already Gone To The Other World” został wyprodukowany przez John’a Dieterich’a z zespołu Deerhoof.
W 2011 r. założyli swoją własną wytwórnię płytową L.M. Dupli-cation, w której wydają nie tylko swoje nagrania, lecz również innych wykonawców, takich jak Cüneyt Sepetçi and Orchestra Dolpadere czy John Jacob Niles. (info: Pardon To Tu)
Pardon To Tu, Warszawa, pl. Grzybowski 12/16
Niedziela, 13 grudnia godz. 20:30
Bilety: 40 PLN

koncert

Brak komentarzy