TAGA Harmony Platinum v.4 – premierowa seria głośników

0
image

NOWOŚCI / TAGA Harmony prezentuje pierwsze modele z zupełnie nowej serii Platinum v.4. To druga od góry linii tego producenta, zaliczana przez niego do klasy premium. Przy projektowaniu nowych kolumn chodziło o połączenie doskonałej jakości dźwięku poprzedników oraz wyzwań związanych z wprowadzeniem nowego, nowoczesnego wyglądu.

TAGA Harmony, polska firma produkująca kolumny głośnikowe i elektronikę, na nowo zdefiniowała serię Platinum, wprowadzając ulepszenia we wszystkich kluczowych komponentach odpowiedzialnych za dźwięk oraz wprowadzając zupełnie nowe, eleganckie i nowoczesne obudowy.

TAGA Harmony wierzy, że muzyka i dźwięk to emocje i to, co czujemy, dlatego podczas tworzenia Platinum v.4, najwięcej wysiłku włożono w intensywne testy odsłuchowe oraz dokładne i precyzyjne ustawienia dźwięku. 

TAGA Harmony Platinum v.4 – główne cechy

Obudowy TLIE-II trzeciej generacji (Taga Low Interference Enclosures), w których zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF, mające na celu zwiększenie ich sztywności i ograniczenie niepożądanych rezonansów. Modele podłogowe są wzmocnione grubszymi wewnętrznymi obręczami oraz dodatkowymi dwoma poprzecznymi wzmocnieniami z płyty MDF, aby jeszcze bardziej zredukować wibracje. Grubość ścianek obudowy: modele wolnostojące [ścianka przednia: 21 mm , ścianki: 15 mm], Platinum B-40 v.4 [ściany: 15 mm], Platinum C-100/S-100 v.4 [ściany: 12 mm].

image (4)

Wszystkie modele, z wyjątkiem Platinum S-100 v.4 – przednie ścianki są pochylone do tyłu, aby wyrównać czasowo wszystkie przetworniki i jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i wibracje.

Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na frontach – pokazuje nasze dążenie i pasję do idealnej harmonii dźwięku. Maskownice mocowane magnetycznie – pomagają zachować bardziej elegancki wygląd kolumn, a także zmniejszyć zniekształcenia, po zdjęciu maskownic.

image (1)

Wysokiej klasy materiał wytłumiający obudowę, aby lepiej rozbijać fale stojące, obniżać rezonanse oraz ograniczać zniekształcenia, co poprawia gładkość i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Nóżki i kolce z odlewanego ciśnieniowo aluminium [modele podłogowe] – nóżki są wyjątkowo sztywne i grube, aby zapewnić niemal idealną izolację kolumn od podłogi i zwiększyć przejrzystość dźwięku oraz uzyskać lepszą definicję i kontrolę basu. Dodają szyku głośnikom Platinum v.4 i ich nowoczesnemu, ale ponadczasowemu wyglądowi.

image (2)

Wysokiej jakości winylowe wykończenia – bardzo trwałe, eleganckie, imitujące naturalną fakturę drewna i bardzo przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są starannie nakładane na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn, aby zapewnić im jak najlepszy wygląd.

BOM (Bassreflex Omnidirectional Module) [z wyłączeniem Platinum S-100 v.4] – nisko-szumowe i ultra-szybkie porty basu wykorzystują dyfuzory zwiększające dyspersję niskich częstotliwości.

TAGA Harmony Platinum v.4 – przetworniki

Głośnik wysokotonowy TPTTD-I drugiej generacji (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje lżejszą tytanową kopułkę, a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i „napowietrzony” dźwięk.

Panel głośnika wysokotonowego TWG-I drugiej generacji (Taga WaveGuide) – specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz z charakterystycznymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią. Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną. Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

image (3)

Przetworniki średnio, średnioniskotonowe i niskotonowe TPACD-II trzeciej generacji (Taga Pure Aluminum Cone Driver) – sztywna aluminiowa obudowa i ultraszybki ruch membrany zapewniają płynne, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy jak również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu. TRCS – Taga Reversed Cone Surround zapewnia bardziej stabilny, szybszy i większy zakres ruchu membrany, co przekłada się na wyższą dynamikę oraz bardziej precyzyjny i neutralny dźwięk.

TAGA Harmony Platinum v.4 – zwrotnice

Zwrotnice Ogrodnika (Ogrodnik Crossovers) – dźwięk serii Platinum v.4 kontrolowany jest przez sekcje zwrotnic Ogrodnika. Zwrotnice są specjalnie i osobiście zaprojektowane oraz zestrojone przez znanego polskiego projektanta kolumn głośnikowych i recenzenta prasy audio Pana Arka Ogrodnika. Używamy minimalną ilość wysokiej jakości i precyzyjnie dobranych komponentów w sekcjach wysoko i nisko pasmowych, co zapewnia najlepszą neutralność oraz większą precyzję.

image (5)

Wewnętrzne okablowanie wykonane z wielożyłowej miedzi beztlenowej do podłączenia wszystkich przetworników ze zwrotnicami zapewnienia, że sygnał audio nie utraci najważniejszych szczegółów na ścieżce od wzmacniacza do kolumn.

Terminale głośnikowe – wysokiej jakości, pozłacane akceptują kable głośnikowe do 10AWG oraz najpopularniejsze typy złączy.

TAGA Harmony Platinum v.4 – nowa linia kolumn głośnikowych stereo i kina domowego
Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy