Musical Fideli – nowy topowy przedwzmacniacz gramofonowy

0
MF Vista Vinyl zajawkla

NOWOŚCI / Legendarna brytyjska marka Musical Fideli wprowadza do sprzedaży swój najnowszy, topowy przedwzmacniacz gramofonowy. Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl to potężnie wyglądające i kapitalnie zbudowane urządzenia oparte na lampach, obsługujące wkładki MM i MC. Perfekcyjna korekcja RIAA i wyjścia XLR mają być atutami tego preampu.

Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl należy do topowej serii producenta z Middlesex w Wielkiej Brytanii. Duże, charakterystycznie zbudowane komponenty wykorzystują lampy nuwistorowe, dające charakterystyczne, ocieplone brzmienie o wielkiej plastyce. Mogliśmy się o tym przekonać testując między innymi kapitalny odtwarzacz Musical Fidelity Nu-Vista CD.

Najnowszy przedwzmacniacz gramofonowy to produkt stworzony na specjalnych warunkach. Musical Fidelity zawsze słynęło z pełnego, analogowego brzmienia, zaś Anthony Michaelson zawsze darzył przedwzmacniacze gramofonowe wyjątkowym sentymentem. Wszak pierwszym produktem, który stworzył był właśnie phono stage.

MF Vista Vinyl 1

Z zewnątrz Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl prezentuje się znakomicie. Rzuca się w oczy przede wszystkim rozmiar tego przedwzmacniacza – to duży element o klasycznych wymiarach, pasujący do innych komponentów z serii Nu-Vista. Potężna waga – 14,5 kg – bierze się ze znakomitej, masywnej obudowy z radiatorami i dwóch solidnych transformatorów toroidalnych. Wykonanie jest perfekcyjne. Dostępne są dwie wersje: czarna lub srebrna.

Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl jest prawdopodobnie – tak zapewnia producent – jednym z najlepiej grających i wyglądających pre-ampów gramofonowych dostępnych na rynku. Jego najważniejszą cechą jest praktyczny brak limitów, jeśli chodzi o parametry elektryczne wkładek, z jakimi można go parować. Nawet te skrajnie trudne w obsłudze nie stanowia dla Musicala problemu.

MF Vista Vinyl 2

Urządzenie wyposażono w pięć indywidualnie regulowanych wejść RCA dla wkładek MM/MC. Każde wejście “zapamiętuje” ustawienia pojemności oraz impedancji, co pozwala płynnie przełączać się między różnymi wkładkami. Każde wejście może pracować w trybie zbalansowanym lub niezbalansowanym. Są także dwa rodzaje wyjść: RCA I XLR.

MF Vista Vinyl 4

Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl to przedwzmacniacz najwyższej klasy: zapewnia skrajnie niskie zniekształcenia, perfekcyjną korekcję RIAA aż do 60.000Hz, kompletny brak słyszalnych dla ludzkiego ucha szumów, najlepszą na rynku separację kanałów oraz olbrzymi margines overload. Nuvistorowe lampy zapewniają jedwabiście miękki dźwięk bez podkolorowań.

TU – dane techniczne i więcej informacji

Musical Fidelity Nu-Vista Vinyl – przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC
Cena – 16 995 zł
Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy