Lucarto Audio wprowadza nową serię Ferro. Jest też nowy kabel

0
Lucarto Ferro zajawka

NOWOŚCI / Lucarto Audio Ferro IA40 to absolutnie nowy wzmacniacz w ofercie polskiego producenta spod Opola. Firma specjalizuje się we wzmacniaczach lampowych i przetwornikach cyfrowo-analogowych, ale sprzedaje też kolumny głośnikowe, kable i akcesoria zasilające. Prócz nowego wzmacniacza mamy też premierowy kabel zasilający. Oficjalne premiery urządzeń na tegorocznych targach Audio Video Show.

Wzmacniacz Lucarto Audio Ferro IA40 to produkt, który jest absolutną nowością, w dodatku otwiera zupełnie nową serię w ofercie polskiego producenta. – Na razie będzie jeden wzmacniacz zintegrowany, później pojawi się mocniejsza integra oraz przetwornik cyfrowo-analogowy zbudowany w ciekawej technice – zdradza Łukasz Kisiel, właściciel i konstruktor wszystkich urządzeń Lucarto Audio.

Seria Ferro będzie drugą od góry po topowej Songolo. Jednak w konstrukcji pierwszego wzmacniacza Ferro wykorzystano przedwzmacniacz liniowy Songolo P300SE. Urządzenie zbudowane jest z trzech osobnych sekcji – przedwzmacniacza linowego, końcówek mocy oraz przedwzmacniacza gramofonowego. – Dzięki separacji między poszczególnymi sekcjami oraz pracy urządzenia w czystej klasie A, uzyskujemy niesamowitą dynamikę, rozdzielczość oraz kontrolę nad niskimi częstotliwościami – mówi Łukasz Kisiel.

Lucarto Ferro 1

Integra Lucarto Audio Ferro IA40 posiada specjalnie zaprojektowany system sterowania załączaniem zasilania transformatora. Zastosowanie dwóch lamp 6550 EH na kanał niweluje problemy stosowania wysoko efektywnych kolumn do wzmacniaczy. Duży zapas mocy wystarczy do wysterowania większości kolumn dostępnych na rynku.

Urządzenie zbudowane jest w oparciu o wysokiej jakości komponenty m.in. kondensatory separujące z ultra czystego srebra Mundorf SGO, gniazda RCA CMC CU Swiss, gniazdo zasilające CU Au wraz z bezpiecznikiem z czystego srebra pokrytego warstwą złota AGAu, niskoszumowe rezystory Allana Bradleya oraz przekaźniki sygnałowe wykonane ze srebra. Regulacja głośności zrealizowana jest poprzez potencjometr Alps. Wewnętrzne okablowanie wzmacniacza to ultra czysta miedź OCC 6N stosowana we flagowych interkonektach Songolo.

Lucarto Ferro 2

Lucarto Audio Ferro IA40 wyposażony jest w podwójny układ zasilacza. Każda z sekcji wzmacniacza posiada swój osobny układ filtrów. Pierwszy odpowiedzialny jest za zasilanie napięciem anodowowym lamp mocy, drugi zaś dla zasilania żarzenia lamp oraz układów sterujących. Obudowa wykonana jest ze specjalnie dobranego aluminium wykończonego perłowym ciemnografitowym lakierem.

Drugą nowością polskiego producenta jest przewód sieciowy Lucarto Audio PC-4EVO. To najbardziej zaawansowany model kabla zasilającego produkowanego przez Lucarto. Jak twierdzi konstruktor, jego wpływ jest odczuwalny na całe pasmo i posiada idealną harmonie tonalną. W odróżnieniu od PC-4 ma być bardziej dynamiczny, szybszy i lepiej kontrolować dolną cześć pasma. Jest idealnym wypośrodkowaniem między szybkim i dynamicznym przewodem PC-3 a delikatnym i aksamitnym PC-4.

Lucarto kabel 1

Kabel Lucarto Audio PC-4EVO wykonany  jest z  najczystszej miedzi monokrystalicznej OCC 7N  o długich ziarnach oraz zakończony miedzianymi wtykami OCC Furutech pokrytymi rodem. Całkowicie ma to zniwelować efekt naskórkowości oraz ziarnistości dźwięku. Dzięki specjalnej strukturze usuwa wszystkie zakłócenia w sieci oraz równoważy przesunięcie fazowe.

Lucarto Audio Ferro IA40 – zintegrowany wzmacniacz lampowy
Dane techniczne producenta:
Moc wyjściowa: 38W/4Ω na kanał w czystej klasie A
Impedancja wejściowa: 50kΩ
Impedancja wyjściowa: 4 oraz 8 Ω
Układ pracy lamp: P-P w klasie A
Pasmo przenoszenia: 10Hz-45kHz +/- 3dBl
Czułość wejścia: 0.5V
Lampy: 2x6n6p, 2x12AX7 PSvane, 2x5c8S 4×6550 EH
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM 
Soft start dla układu zasilania lamp
Sterowanie głośności pilotem  
4 wejścia liniowe wybierane z panelu
Zniekształcenia: <0.04% dla 1W<1,5% dla pełnej mocy
Potencjometr: Alps
Kondensatory: Mundorf Silver Gold Oil
Gniazda RCA: CMC Swiss Cu
Gniazdo Zasilania: CU Au + bezpieczni AGAu
Gniazda głośnikowe: CMC Swiss Cu
Waga: 38kg
Moc pobierana z sieci: 600W 230V 50Hz
Wymiary: 420x200x530mm

Lucarto Audio PC-4EVO – przewód sieciowy 
Dane techniczne producenta:
Długość: 1.8m 2.7m 3.6m
Przewodnik: Miedź 7N OCC 4mm 2
Izolator: Teflon/Bawełna
Wtyk Schuko Furutech FI-50 R
Wtyk IEC Furutech FI-50 R

Brak komentarzy