Ile pomieści Sobieski, czyli tłumy na Audio Show

3
Einstein i Audiomachina (fot. wstereo.pl)

AUDIO SHOW 2015 / Takich tłumów w hotelu Sobieski dawno na wystawie nie widziałem! O czym to świadczy? Stereo znów żyje!

Ludzie chcą słuchać muzyki na dobrym sprzęcie, zależy im na jakości brzmienia, a obcowanie z ulubionymi nagraniami za pośrednictwem smartfona i tanich słuchawek nie zabiło w nas wrażliwości.

Jak grał najdroższy system Audio Show 2015?

W Sobieskim po raz kolejny przekonałem się, że nie trzeba wydawać setek tysięcy na sprzęt, aby mieć w domu doskonałe brzmienie. Fajnie zagrały systemy za normalne pieniądze.

Było też kilka znakomitych systemów za naprawdę poważne pieniądze, które robiły duże wrażenie. Na przykład niemiecki Einstein z amerykańskimi kolumnami Audiomachina czy włoski Diapason.

Było też oczywiście kilka zupełnie nieudanych prezentacji, ale tak jest co roku. Czy to wina słabego sprzętu, złych warunków akustycznych czy złego zestawienia systemu? W różnych przypadkach przyczyny były różne, dlatego z ocenami nie należy się śpieszyć. Warto posłuchać tych urządzeń w domu i wyrobić sobie własne zdanie na ich temat.

To na razie tyle o tegorocznym Audio Show w Sobieskim. Niebawem większa, podsumowująca relacja z wystawy.

Maciej Stempurski

3 komentarze

 1. Pantagruel pisze:

  Witam,
  czy monitory Avalanche grały i z jakim sprzętem. Proszę ewentualnie o kilka wrażeń.

 2. admin pisze:

  Tak, grały nowe Avalanche – w zupełnie nowych, atrakcyjnych dla lubiących odjechane projekty obudowach. Jako żródło grał cedek TRIODE a wzmacniacz to o ile pamiętam TRAFOMATIC,

  Grało to zrównoważonym dźwiękiem bez podbarwień, ze świetną górą. Więcej będzie można powiedzieć po testach, które już planujemy. Myślę, że uda się je skończyć w listopadzie a więc recenzja powinna być w grudniu. Zapraszam.
  Maciej Stempurski

 3. matt pisze:

  Szkoda że tak pusto było w Avcomie. Może to dlatego ze na ostatnim piętrze byli.
  A grało to fajnie. Z lampą zgrywa się świetnie. Troszkę buło problemów z basem, ale wiadomo jak to jest w wystawowych pokojach. I bardzo rozdzielcze brzmienie ale bez natarczywości.

Post a new comment