Focal Theva – nowa seria od francuskiego specjalisty

0
Focal Theva zajawka

NOWOŚCI / Znana na całym świecie i ceniona francuska marka Focal wprowadza do sprzedaży całą nową serię kolumn głośnikowych. Linia Focal Theva składa się aż z sześciu głośników, które można wykorzystać zarówno w odsłuchu stereo, jak i do zbudowania systemu kina domowego.

Nowa linia głośników Focal zaprojektowana została z myślą o pierwszej podróży z czystym dźwiękiem hi-fi. To przystępna cenowo seria, która zastępuje linie Chora, łączy dobre brzmienie z dobrym designem.

Focal Theva – jedna linia, sześć głośników

W linii Theva Focal stworzył kompletną gamę głośników dla wielu zastosowań. Theva N°1 to kompaktowy głośnik półkowy, Theva N°2 to nowy 3-drożny głośnik podłogowy o wąskim profilu z 5-calowymi (13 cm) przetwornikami – pierwszy w domowych głośnikach podłogowych Focala. Theva N°3 to ponadczasowy 3-drożny głośnik podłogowy.

Ciekawym głośnikiem jest Theva N°3-D. To kolumna wolnostojąca, która zawiera dodatkowy głośnik na górnej ściance, aby ułatwić uzyskanie rewelacyjnego dźwięku Dolby Atmos.

Focal Theva 1

Są też głośniki niezbędne do zbudowania systemu kina domowego. Dwudrożny głośnik centralny Theva Center, zapewniający krystalicznie czysty dźwięk dialogów filmowych, oraz Theva Surround, głośnik zapewniający dźwięk przestrzenny.

Focal Theva – technologia głośnikowa

Wykonane we Francji w fabrykach Focala głośniki zawierają technologię Slatefiber, ekskluzywną membranę znaną z reprodukcji dynamicznego, bogatego i zrównoważonego dźwięku. Jest ona szeroko stosowana w wielu produktach dla domu, studiów nagraniowych i samochodowych systemów audio.

Focal Theva 3

Zaprojektowany i wyprodukowany również przez Focal głośnik wysokotonowy TNF dostarcza łagodną, czystą częstotliwość wysokich tonów. Głośniki posiadają pochylone podstawki dla optymalnego wyrównania czasowego (Time Alignment), tworząc scenę dźwiękową skupioną wyłącznie na słuchaczu. Połączenie tych atutów pozwala serii Theva naprawdę zmienić wszystko na lepsze.

Focal Theva – design

W każdym produkcie Focal przykłada wagę nie tylko do dźwięku, ale również do designu, budowy i zastosowania eleganckich wykończeń. Kolory Black, Dark Wood i Light Wood dopełniają projekt głośników i pomagają ożywić każde pomieszczenie. Efekty ciemnego lub jasnego drewna są widoczne na panelach bocznych, aby dodać estetycznego wyglądu. Głośniki wyglądają doskonale w domu w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach, łącząc się bez problemu z innymi materiałami, takimi jak metal, beton, kamień i inne. Czarne wykończenie oferuje ponadczasowy, wyrafinowany ton, wnosząc urok i charakter do każdego pomieszczenia.

Focal Theva 2

Obudowy zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej kompaktowe, a dodatkowe panele przednie zapewniają eleganckie wykończenie i sprawiają, że produkty są jeszcze bardziej usztywnione. Wreszcie, Focal starannie wybrał metaliczne pierścienie do obramowania głośników, wylot bass-reflex został umieszczony z tyłu, aby nie ingerował z eleganckimi panelami przednimi, a podstawy i maskownice działają w harmonii z każdym modelem linii Theva.

Szczegółowe informacje o serii Focal Theva znajdziesz TUTAJ. Nowe kolumny są dostępne w sprzedaży od kwietnia  2023 r.

Focal Theva – seria głośników do stereo i kina domowego
Dystrybucja – FNCE

Brak komentarzy