Elektronika Trigon – nowy dystrybutor w Polsce

0
Trigon zajawka

NOWOŚCI / Niemiecka firma TRIGON ma w Polsce nowego dystrybutora, został nim firm EIC. Niemiecki producent elektroniki audio oferuje dość zaawansowane komponenty wysokiej klasy, ale ma również w ofercie nieco tańsze urządzenia, a dla miłośników winylu przygotował niedrogie preampy gramofonowe. Dla siebie znajdą też coś miłośnicy streamingu i grania z plików.

Trigon słynie z bardzo charakterystycznego wzornictwa, ich urządzenia dostępne są w dwóch kolorach, ale zwykle to te jasne wersje są najczęściej wybierane. Proste, ale ze smakiem zaprojektowane frontowe panele z dużymi wyświetlaczami mogą się podobać.

Na pierwszy rzut ucha słychać też, że komponenty audio firmy Trigon mają wyjątkowe właściwości dźwiękowe. Natomiast prosta elegancja uspokaja oko, dzięki czemu ucho może w pełni skoncentrować się na zaletach brzmieniowych. By to osiągnąć konstruktorzy używają, w miejscach krytycznych ze względów na jakość dźwięku, wyłącznie wybranych, indywidualnie mierzonych komponentów najwyższej jakości.   

Trigon Electronik GmbH powstał w 1996 roku kiedy to dwaj założyciele, Ralf Kolmsee i Rainer Reddemann, postanowili zrealizować swoje marzenie: stworzyć trwałe, świetnie zaprojektowane produkty, które nie są budowane pod wpływem krótkoterminowych trendów, ale raczej osiągają swoją jakość i wartość poprzez ciągły rozwój i doskonalenie.

W aktualnej ofercie znajdują się produkty w trzech liniach: Premium, Exxceed, Exxact a ofertę uzupełniają przedwzmacniacze gramofonowe z zewnętrznym zasilaniem a nawet z zasilaniem akumulatorowym.

Trigon 1

Linia Premium to trzy urządzenia: przedwzmacniacz Dialog, monofoniczna końcówka mocy Monolog i wzmacniacz zintegrowany Epilog. Cechą charakterystyczną linii jest modułowa budowa, która pozwala na swobodną konfigurację urządzenia.

Linia Exxceed to nowoczesne produkty z rozbudowanym sterowaniem z wielokolorowego ekranu lub, w przypadku serwera aplikacji Roon Remote. W linii znajduje się: wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz CD i wspomniany wcześniej serwis. 

Trigon 2

 

Linia Exxact składa się z dwóch urządzeń: Exxact Integrated i Exxact CD. Oba urządzenia są produkowane w Niemczech. Konstruktorzy zadbali o jak najlepszą izolację elektroniki przed zakłóceniami eletromagnetycznymi (EMI) co zaowocowało wysokiej klasy bardzo szczegółowym dźwiękiem.

Jednym z ciekawszych urządzeń będących w ofercie firmy Trigon jest system kompletny o nazwie Trinity. W jego skład wchodzi: serwer (kopiowanie na zewnętrzne urządzenie USB) / odtwarzacz CD / streamer. Możliwy jest także niemal nieograniczony wybór kolorów podświetlania gałki.

Trigon 4

W ofercie firmy znajdują się trzy bardzo dobre przedwzmacniacz gramofonowe: Advance (posiadający wbudowane zasilanie akumulatorowe), oraz Vanguard II i Vanguard III, które mogą współpracować z opcjonalnym akumulatorem Volcano III. W ofercie znajduje się także wzmacniacz słuchawkowy Exxpert. 

Trinity – elektronika audio
Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy