Dużo nowości od Naima

0
Naim zajawka

NOWOŚCI / Sypnęło nowościami od Naima. Ta słynna firma wprowadza na rynek Uniti Nova Power Edition – odtwarzacz all-in-one oferujący dużą moc i najwyższą jakość odtwarzania muzyki. A do tego do sprzedaży trafia premierowa seria urządzeń instalacyjnych o nazwie Naim CI.

Uniti Nova PE (Power Edition) to nowy odtwarzacz all-in-one od Naim, brytyjskiej marki specjalizującej się w tworzeniu wysokiej klasy systemów Hi-Fi. Dzięki mocy 150 W ten wysokiej rozdzielczości odtwarzacz audio i wzmacniacz stereo jest idealnym, wszechstronnym rozwiązaniem do połączenia z parą potężnych głośników Hi-Fi. Stanowi on uzupełnienie serii Uniti firmy Naim, która jest uznawana na całym świecie za linię urządzeń, obejmującą najlepsze odtwarzacze all-in-one na rynku.

Naim Uniti Nova PE – strumieniowanie w domu

Uniti Nova PE dołącza do Uniti Atom, Atom Headphone Edition, Star, Nova i Core: odtwarzacze te są punktem odniesienia pod względem jakości komponentów, wydajności wzmocnienia oraz funkcji odtwarzania bezprzewodowego i sieciowego. Obejmują one Spotify Connect, Apple Music, TIDAL i Qobuz do strumieniowania muzyki w wysokiej rozdzielczości i oferuje dostęp do wielu internetowych stacji radiowych. 

Naim 2

Dzięki wbudowanym technologiom AirPlay2, Chromecast, UPnP™ Roon Ready i Bluetooth® AptX HD, odtwarzanie muzyki ze smartfona lub tabletu nie może być prostrze niż za pośrednictwem aplikacji Focal & Naim. Aby cieszyć się słuchaniem w dowolnym miejscu w domu, jest  on również kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Naim do przesyłania strumieniowego, aby ułatwić rewelacyjną konfigurację multiroom.

Naim Uniti Nova PE – strumieniowanie w domu

Dzięki eleganckiemu wzornictwu, obudowie ze szczotkowanego aluminium i ekranowi LCD, Uniti Nova PE został opracowany w celu zaspokojenia potrzeb wymagających głośników hi-fi. 

Naim 1

Dostarcza 150W na kanał (70W więcej niż Uniti Nova) i posiada amplifikację klasy D, która zapewnia całą energię potrzebną do ożywienia głośników hi-fi muzycznym rezonansem i mocą. Dzięki Uniti Nova PE Naim po raz kolejny demonstruje swoją zdolność do projektowania wszechstronnych, łatwych w użyciu produktów o bardzo wysokiej jakości dźwięku, stworzonych dla czystej przyjemności słuchania.

Naim – nowa seria CI

Ale to nie wszystkie nowości. Firma wprowadziła do sprzedaży serię trzech urządzeń instalacyjnych. Seria CI obejmuje trzy nowe produkty do montażu w szafie rack: uniwersalny streamer i wzmacniacz CI-Uniti 102, 8-kanałowy wzmacniacz mocy CI-NAP 108 oraz monofoniczny wzmacniacz mocy o niskiej i wysokiej impedancji CI-NAP 101.

CI-Uniti 102 to streamer/wzmacniacz zaprojektowany do płynnej integracji w dowolnych przestrzeniach wewnętrznych lub na zewnątrz, zapewniając wzmocnienie dla głośników CI Focal ze wszystkich źródeł multimedialnych (TV, Spotify, konsole do gier itp.).

Naim 3

Zintegrowany procesor DSP zapewnia pełną kalibrację systemu, umożliwiając połączenie z CI-NAP 108 i CI-NAP 101, dzięki czemu nadaje się do bardzo szerokiego i wszechstronnego zastosowania. Nowe oprogramowanie Focal & Naim Manager i profile głośników, kompatybilne z głośnikami CI Focal, umożliwiają pełne dostosowanie DSP do optymalnej instalacji zarówno w środowisku komercyjnym, w domu, jak i na zewnątrz.

CI-NAP 108 to 8-kanałowy wzmacniacz mocy do montażu w szafie rack. W połączeniu z CI-Uniti 102 umożliwia podłączenie wielu głośników w różnych pomieszczeniach lub wzmocnienie ośmiu oddzielnych strumieni audio, dzięki lokalnym wejściom dla każdego wzmacnianego kanału. CI-NAP 108 jest również idealnym rozwiązaniem do parowania z procesorami audio-wideo.

Naim 4

CI-NAP 101 to montowany w szafie rack monofoniczny wzmacniacz mocy mogący pracować w trybie niskiej lub wysokiej impedancji. Wraz z CI-Uniti 102 jest on specjalnie przeznaczony do użytku z subwooferami lub głośnikami na linii 70/100 V przy zachowaniu wyjątkowej jakości dźwięku.

Dzięki możliwości pracy przy obciążeniu wyjściowym 2 jest to idealne rozwiązanie do wzmacniania głośników 1000 IWLCR Utopia w towarzystwie dwóch subwooferów 1000 IWSUB Utopia firmy Focal. Dodatkowo można go sparować z procesorem audio-wideo, aby połączyć jakość dźwięku i moc.

Naim Uniti Nova Power Edition –  odtwarzacz all-in-one
Cena – 45 999 zł
Naim CI – seria urządzeń instalacyjnych
Dystrybucja – FNCE

Brak komentarzy