Taga Harmony – premierowe wzmacniacze z lampami

0
Taga zajawka

NOWOŚCI / Taga Harmony wprowadza dwa nowe wzmacniacze zintegrowane. Uwagę zwraca przede wszystkim model TTA-1000 – pierwszy w w pełni lampowy piec Tagi. Drugie nowe urządzenia to hybrydowy wzmacniacz HTA-1200. Oba urządzenia się bogato wyposażone i – jak zwykle u tego producenta – bardzo rozsądnie wycenione.

Taga Harmony TTA-1000 to ambitna konstrukcja oparta o lampy mocy KT 88, swoim wyglądem nawiązująca do klasycznych wzmacniaczy tego typu: na pierwszym planie szklane bańki, za nimi puszka z transformatorami. Przednie i boczne ścianki obudowy są wykonane z grubego na 6 mm aluminium. Dekoracyjne płyty obudowy są wykończone w modnym kolorze szarego metalu.

Wzmacniacz umożliwia podłączenie trzech urządzeń stereo, ale – uwaga – jedno to wejście gramofonowe! W nowej Tadze pracuje bowiem przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM i MC. Gniazda RCA są solidnie wykonane z maszynowo obrabianego mosiądzu, pozłacane terminale głośnikowe i pozłacane ceramiczne gniazda lamp zapewniają niemal bezstratną transmisję sygnału audio do głośników. Wzmacniacz posiada wyjście przedwzmacniacza, co umożliwia poszerzenie systemu o dodatkowy wzmacniacz mocy czy subwoofer.

Taga 1

Taga Harmony TTA-1000 wykorzystuje lampy KT88 w stopniu wyjściowym (ze stałym napięciem siatki) i sekcji przedwzmacniacza opartym na lampach 12AZ7 oraz 6SN7 z inwerterem różnicowym w układzie parafazowym o sprzężeniu katodowym. Producent podaje, że wzmacniacz pracuje w czystej klasie A i ma moc maksymalną 60W / 8ohm. Lampowa Taga wykorzystuje audiofilskiej klasy kondensatory sprzęgające: Evox dla lamp wejściowych i Wima do połączenia lamp sterujących z wyjściem wzmacniacza, oraz kondensatory Rubycon w sekcji wzmocnienia.

Taga 2

Wysokiej jakości toroidalny transformator typu El zapewnia napięciową stabilizację i ciągłość oraz natychmiastowo dostępną energię na każdym poziomie głośności. Oba kanały wykorzystują niezależne przetwornice i układy filtrów w stopniu zasilania. Audiofilskiej klasy potencjometr ALPS zapewnia minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe. Jest również gwarantem doskonałej precyzji ustawień poziomu głośności i ogranicza błędy między kanałami.

Druga nowość w ofercie polskiego producenta to TAGA Harmony HTA-1200 – wysokiej jakości zintegrowany wzmacniacz hybrydowy o mocy 80W/8ohm z wbudowanym przetwornikiem DAC, wykorzystujący lampy 12AX7 w sekcji przedwzmacniacza z układem ze wspólną katodą oraz lampami 12AU7 (które pełnią funkcję wzmacniacza buforowego) i cztery tranzystory firmy Toshiba na wyjściu. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo ciepły, liniowy i realistyczny dźwięk o wysokiej dynamicznej prezentacji.

Taga 6

Wysokiej wydajności lampy oraz precyzyjny tranzystorowy stopień mocy zapewniają napięciową stabilność i bardzo niskie tętnienia prądu. Skutkuje to bardziej naturalnym i żywym dźwiękiem z głęboką wielowymiarową sceną. Wysokiej wydajności, mocny toroidalny transformator o mocy 300 W dostarcza stabilnej, ciągłej i natychmiastowej mocy w każdym poziomie głośności. Obwód lampowy połączony z kondensatorami MKP o audiofilskiej jakości zapewnia stabilne odtwarzanie dźwięku. Audiofilskiej klasy potencjometr głośności ALPS zapewnia minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe.

Taga 5

Do Tagi Harmony HTA-1200 można podłączyć 4 źródła dźwięku w tym gramofon (wkładki MM i MC). Wzmacniacz wyposażono także w DAC-a wysokiej rozdzielczości 24bit / 192kHz, można więc podłączyć do niego dwa źródła cyfrowe za pośrednictwem wejścia optycznego i koaksjalnego. Dla tych, którzy wolą słuchać muzyki dyskretnie jest do dyspozycji wyjście słuchawkowe. Wzmacniacz ma także wyjście pre-out.

Więcej informacji o wzmacniaczach na stronie producenta

Czytaj także:
Test kolumn Wigg Art Arvil
Mały DAC Taga Harmony DA – 300 V2.Test

Taga Harmony TTA-1000 – zintegrowany wzmacniacz lampowy
Taga Harmony HTA-1200 – zintegrowany wzmacniacz hybrydowy
Dystrybucja: Polpak
Ceny:
Taga Harmony TTA-1000 – 6999
Taga Harmony HTA-1200: 4299

Brak komentarzy