Przemysław Rudź “The City” – premiera winyla w Ministerstwie Dźwięku

0
DNA plyta zajawka

SPOTKANIE / W salonie Ministerstwo Dźwięku pojawi się Przemysław Rudź, polski kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, inżynier dźwięku i producent muzyczny. Spotkanie z odbędzie się z okazji premiery winylowej wersji jego albumu „The City”. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z artystą, zdobyć autografy, porozmawiać o muzyce i sprzęcie audio. I oczywiście posłuchać muzyki.

Firma DNA • AUDIO to znany na rynku audio dystrybutor sprzętu grającego, od lat dostarczający audiofilom wzmacniacze, kolumny i źródła dźwięku. Ale od kilku lat zajął się także tym, co w tym hobby najważniejsze, a więc muzyką, i stał się wydawcą płyt. Na koncie ma już sześć albumów a jednym z ostatnich jest właśnie “The City” Przemysława Rudzia.

Przemysław Rudź “The City” – wersja winylowa

Właśnie dotarł z tłoczni długo wyczekiwany winyl albumu „The City”. Album w wersji CD miał swoją premierę na Audio Video Show w 2023 r. i został niezmiernie miło przyjęty przez publiczność podczas spotkania z artystą.

Album zawiera nie tylko ciekawą, nietuzinkową muzykę, ale jest także wzorową realizacją w zakresie przestrzenności sceny muzycznej, a także jej rozmiarów i trójwymiarowości. Takie opinie docierały do wydawnictwa od osób, które nabyły płytę CD. Teraz album ukazuje się na winylu.

DNA plyta 3

Płytę warto nabyć nie tylko dla samych walorów aranżacyjnych czy kapitalnej ścieżki muzycznej, ale również ze względu na referencyjną jakość nagrania, która z powodzeniem nadaje się do testowania sprzętu audio, a w tym, przede wszystkim gramofonów i wkładek gramofonowych.

W najbliższą sobotę 10 lutego salon Ministerstwo Dźwięku (Warszawa, Al. Krakowska 223) zaprasza na premierę winylowej wersji płyty. W programie przewidziany został odsłuch fragmentów muzyki z albumu, a także wystąpienie artysty poświęcone kulisom powstania „The City”. Zestaw odsłuchowy będzie skomponowany z urządzeń marek Davis Acoustics, Lyngdorf Audio, New Horizon Audio, Pier Audio i Revival Audio. Początek o godz. 17.

Przemysław Rudź “The City” – muzyk i inżynier dźwięku

Przemysław Mieszko Rudź (ur. 21 marca 1976 w Elblągu) to polski kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, inżynier dźwięku i producent muzyczny, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej (m.in. Tangerine Dream, Klaus Schulze i wielu innych), wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Debiutował w 2009 roku w audycji Studio el-muzyki redaktora Jerzego Kordowicza.

DNA plyta 1

Jest członkiem Stowarzyszenia Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Od 2021 roku jest członkiem rad programowych Polskiego Radia Olsztyn i TVP Olsztyn, w 2022 roku współprowadził cotygodniową audycję popularnonaukową “Pomorze – Nauka – Świat”, nadawaną na antenie Polskiego Radia Gdańsk.

Tak sam mówi o swojej płycie “The City”:
Tematyka miasta to archetypiczna koncepcja w klasycznej muzyce elektronicznej. Postanowiłem wziąć ją na warsztat i przygotować osobistą muzyczną wizję życia w aglomeracji, która daje wiele szans, ale zastawia również wiele pułapek. Szaleństwo codzienności i pogoń za realizacją swoich marzeń – tych prawdziwych i tych, które nam podświadomie narzucono, to obraz współczesnego człowieka. Muzyka powinna odpowiadać na te wyzwania, dawać oddech i skłaniać do refleksji. Mam nadzieję, że materiał zawarty na tej płycie będzie właśnie tego typu remedium na cywilizacyjną gonitwę, w której coraz bardziej się zatracamy.

Przemysław Rudź “The City” – premiera płyty w wersji winylowej
Ministerstwo Dźwięku, Warszawa, Al. Krakowska 223
Sobota, 10 lutego 2024 r., godz. 17
DNA • AUDIO

Brak komentarzy