Kolejna wersja odtwarzacza Electrocompanieta

0
Electro front OK

NOWOŚCI / ELECTROCOMPANIET EMC 1 Mk. IV / Nowy odtwarzacz Elctrocompanieta. Norweska firma zaprezentowała czwartą generację cenionego modelu CD EMC 1. Zmiany są spore. Konstruktorzy nie zdecydowali się jednak na zainstalowanie w urządzeniu wejść cyfrowych. Odtwarzacz nie może więc pełnić funkcji DAC, jest purystycznym odtwarzaczem czarnych krążków.

Electrocompaniet to firma doskonale znana polskim audiofilom, cieszy się od lat dobrą opinią. Urządzenia tej firmy grają w charakterystyczny, lekko ocieplony i muzykalny sposób. Nie można ich też pomylić z innymi z racji charakterystycznych przednich paneli z grubego akrylu ze złotymi przyciskami.

Pierwsza wersja odtwarzacza EMC 1 weszła do produkcji 1998 roku. Był na tyle udany, że firma wciąż go produkowała poddając urządzenie modyfikacjom nie decydując się na zmianę jego nazwy czy wprowadzenie zupełnie nowej konstrukcji. Jago najnowsza wersja nadal jest top loderem, odsuwana pokrywa napędu zintegrowana jest też z częścią panelu frontowego. W odtwarzaczu jest jednak sporo zmian. Electrocompaniet ma zupełnie nowy czytnik wykorzystujący elektromechaniczny układ redukujący mechaniczne zakłócenie przy odczycie płyty.

Electro tył OK

Electrocompaniet EMC 1 Mk. jest klasycznym dyskofonem. Zabrakło wejść cyfrowych, które umożliwiałyby wykorzystanie go jako DAC

Dużo uwagi poświęcono budowie, ekranowaniu i zasilaniu. Electrocompaniet EMC 1 Mk. IV podzielony jest na pięć wewnętrznych obudów, które separują i ekranują od siebie układy analogowe, cyfrowe, transportu, transformator i układy sterujące. Zamontowano też osobne transformatory dla układu cyfrowego i analogowego. W odtwarzaczu pracuje w pełni zbalansowany przetwornik cyfrowo-analogowy i wysokiej jakości konwerter częstotliwości próbkowania.

Płyta CD nie umiera! Ba, ma się dobrze

Na tylnej ściance są analogowe wyjścia RCA i XLR oraz dwa wyjścia cyfrowe do podłączenia zewnętrznego przetwornika: SPDIF i Toslink. Umieszczono tam też wejście RS232 do aktualizacji oprogramowania i sterowania systemowego oraz wejście 12 V do systemowego włączania zasilania.

Electrocompaniet EMC 1 Mk. IV fabrycznie wyposażony jest w podstawki antywibracyjne Soundcare Superspikes.

MS, fot. Electrocpmpaniet

Czytaj także:

>>> Test odtwarzacza Musical Fidelity M3 Scd

>>> Audeze Deckard – DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Jak brzmi?

 

Electrocompaniet EMC 1 Mk. IV – odtwarzacz CD
Dystrybucja – Hi-Fi Club
Cena: 19 800 zł

Dane techniczne:
Odczytywane formaty: CD, CD-R, CD-RW
Wyjścia analogowe: RCA, XLR
Wyjścia cyfrowe: SPDIF COAX, SPDIF TOSLINK
Wejścia sterujące: RS232, Trigger 12
Pasmo przenoszenia: 20Hz-20kHz
Napięcie wyjściowe: 2.3 V (RCA), 4.6 V (XLR)
Zniekształcenia THD+N:  <0,003%
Separacja kanałów: > 110dB
Poziom szumów: < -130dB
Zakres dynamiki: 120dB
Wymiary (SWG): 482 X 120 X 422 mm
Masa: 18 kg

Brak komentarzy