Flux HiFi – akcesoria do płyt gramofonowych

0
flux hi fi zajawka OK

NOWOŚCI / Nowa marka w Polsce. Ta informacja zapewne ucieszy wszystkich miłośników gramofonów i płyt winylowych. Do sprzedaży w naszym kraju trafiają gramofonowe akcesoria niemieckiej firmy Flux HiFi. Dystrybucją zajmie się DNA • AUDIO (dawniej Trimex).

Firma Flux Hifi GmbH & Co. KG ma siedzibę w miejscowości Haßloch. Jej działalność wiąże się z renesansem płyt winylowych. Kiedy czarna płyta ustępowała pola płycie CD, niektóre produkty istotne dla użytkowników gramofonów zaczęły znikać z rynku, np. płyny czyszczące do igieł gramofonowych. – Nie chcieliśmy pozostawić takiego stanu rzeczy i w 2015 r. założyliśmy firmę, której celem było stworzenie i produkowanie wysokiej jakości akcesoriów do gramofonów i płyt analogowych – mówi szef Flux HiFi Marius Gartner.

W tym samym roku firma zaprezentowała jeden z podstawowych produktów w ofercie –  szczoteczkę soniczną do igieł gramofonowych FLUX – Sonic. Rok później zadebiutował ich odkurzacz do płyt winylowych FLUX – Turbo.

flux hi fi 4

Produkty Flux HiFi to wysokiej jakości akcesoria do gramofonów i płyt winylowych. Oferta producenta jest krótka, aczkolwiek bardzo konkretna i przejrzysta. Składają się na nią 4 główne produkty. 

flux hi fi 3

Flux -Turbo 2.0 to odkurzacz z welurową szczotką do płyt winylowych umożliwiający szybkie, skuteczne i bezproblemowe usunięcie wszelkie zabrudzenia bezpośrednio z płyt winylowych. Potencjał czyszczący FLUX – Turbo 2.0 opiera się na zastosowaniu szczoteczki karbonowej z niezwykle silną sekcją ssącą. Ciśnienie ssące wyciąga wszelkie zabrudzenia z płyt winylowych do zintegrowanego i wymiennego filtra. Odkurzacz dysponuje dużą siłą ssącą. Dzięki temu możliwe jest wydobycie wszelkich zanieczyszczeń nawet z dna rowków.

Z kolei Flux – Sonic to szczoteczka soniczna do igły gramofonowej w zestawie z płynem służąca do czyszczenia igieł wkładek gramofonowych. Jest stworzona w celu łagodnego, delikatnego i szybkiego usuwania wszelkich zabrudzeń z igieł gramofonowych za pomocą wysokiej częstotliwości wibracji. Cała operacja jest niezwykle prosta i nie wymaga demontażu igły, wkładki, ani headshela. Zalecane jest czyszczenie igły nie rzadziej niż co 5 płyt winylowych. W zestawie znajduje się płyn czyszczący FLUX – Fluid 5 ml, który może być także nabyty osobno (o pojemności 15 ml). 

 

Ofertę uzupełniają welurowo-węglowa szczoteczka do płyt winylowych Flux  – Brush oraz koperty antystatyczne do płyt winylowych w opakowaniach po 12 szt. lub 50 szt. Osobno można kupić wymienne elementy: płyn do szczoteczki sonicznej, ślizgi i filtry do odkurzacza.

Flux HiFi – akcesoria do płyt gramofonowych
Dystrybucja – DNA • AUDIO

Brak komentarzy