Wzmacniacz za 1,5 milona euro? Zobacz go na Audio Video Show 2017

0
PivettaOperaOnlyCore zajawka

AUDIO VIDEO SHOW 2017 / Listopad miesiącem audiofilów! Już po raz dwudziesty pierwszy właśnie w tym miesiącu spotkamy się na największej w Polsce i jednej z największych wystaw sprzętu grającego na świecie. Co zobaczymy w tym roku? Czym zaskoczą organizatorzy? Na co zwrócić uwagę? Jak nie stać w kolejce do kas? Przeczytajcie najważniejsze informacje o Audio Video Show 2107.

Tegoroczna impreza trwać będzie w Warszawie trzy dni, rozpocznie się w piątek 17 listopada, zakończy w niedzielę 19 listopada. Jak zwykle sprzęt będzie można oglądać i odsłuchiwać w trzech miejscach – na Stadionie PGE Narodowym oraz w dwóch hotelach: Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski (oba w okolicy ronda Zawiszy w centrum miasta). Starym bywalcom może nie trzeba tego przypominać, ale dla przybywających do stolicy pierwszy raz ważna informacja: między stadionem i hotelem Sobieski co godzina kursuje darmowy autobus targowy (oba hotele położone są bardzo blisko siebie). Ważną nowością jest to, że w tym roku będą dwa wejścia na Stadion Narodowy.

Audio Video Show 2017 logo

Po raz kolejny – to już od kilu lat tradycja – pobity został zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W lożach VIP stadionu PGE Narodowego oraz w obu hotelach zarezerwowano aż 168 sal prezentacyjnych oraz 35 osobnych stoisk. W Polsce nie ma tak wielkiej wystawy sprzętu grającego, Audio Video Show jest też drugą co do wielkości wystawą tego typu w Europie i jedną z kilku największych na świecie.

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć urządzenia do codziennego użytku za kilkaset złotych oraz systemy audio i video o wartości setek tysięcy euro. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, prelekcji i spotkań z ważnymi dla branży ludźmi.

Największe atrakcje? Na pewno Pivetta Opera Only – chyba najdroższy wzmacniacz świata. Wyceniono go na … 1 milion 600 tysięcy euro! Warto zobaczyć to włoskie monstrum, bo wygląda naprawdę niesamowicie: większy od człowieka, ważący 1,5 tony. Moc? 160000 W. Wygląda trochę jak kosmiczny łazik (zdjęcie główne i poniżej).

Opera pibetta only 1

Wielu audiofilów czeka na prezentację nowych kolumn Wilson Audio i Magico – przyjadą do Warszawy. Będzie można zobaczyć i posłuchać najdroższe i najbardziej zaawansowane słuchawki na świecie – Sennheiser HE 1, następcę legendarnego modelu Orpheus. Dostępne będą również najnowsze produkty niemieckiego producenta: słuchawki HD 660 S, IE 800 S, MOMENTUM Free czy wzmacniacz HDV 820. Zapoznać się z ofertą firmy Sennheiser będzie można na stadionie PGE Narodowy.

Atrakcją dla miłośników czarnych płyt będą strefy winylowe, w których sklepy i dystrybutorzy płyt sprzedawać będą je po atrakcyjnych cenach. Będzie można nabyć nowe tłoczenia ale także stare egzemplarz w idealnym stanie. Stref winylowych szukajcie na stadionie i w hotelu Radisson Blu Sobieski. Na osobnych stoiskach swoje produkty zaprezentują także producenci i dystrybutorzy słuchawek.

Bilety na Audio Video Show nie podrożały. Jednodniowa wejściówka kosztuje 30 zł, trzydniowy karnet – 45, młodzież do lat 16 – wstęp wolny. Ważna informacja: bilety i karnety można też kupować przez internet. Warto to zrobić, bo – szczególnie w sobotę – przed kasami mogą tworzyć się kolejki.
Maciej Stempurski, fot: Audio Video Show, onlycreative, wstereo.pl

 

Czytaj także:

Test wzmacniacza Lavardin IS Reference

Monitory Martin Logan Motion 35XT – test

Audio Video Show, Warszawa, 17-19 listopada 2017

Stadion PGE Narodowy
Hotel Golden Tulip
Hotel Radisson Blu

Piątek 17 listopada 2017, 13.00 – 20.00
Sobota 18 listopada 2017, 10.00 – 20.00
Niedziel a19 listopada 2017, 10.00 – 18.00

Bilety:
Jednodniowy: 30 zł
Trzydniowy karnet: 45 zł
Młodzież do lat 16 – wstęp wolny.

Brak komentarzy