Polskie audio w zestawach. Gdzie posłuchać?

0
PEKA zajawka 2

NOWOŚCI / Polski Klaster Audio zachęca do kupowania rodzimych urządzeń. Ideą założycieli jest konfigurowanie gotowych, dobrze brzmiących zestawów tylko z naszych głośników, wzmacniaczy, źródeł, kabli i akcesoriów. Powstała już pierwsza stała ekspozycja, na której można oglądać i słuchać polskich komponentów.

Otwarto ją w salonie HiFi Studio w Bielsku-Białej (ul. Cieszyńska 86). Na razie skonfigurowano jeden system złożony z produktów Polskiego Klastra Audio (PEKA). W jego skład wchodzą:
– Gramofon Skalar firmy Shape Of Sound
– Zintegrowany wzmacniacz lampowy EGG-SHELL Prestige 15WS MK2 firmy Encore Seven
– Kolumny głośnikowe Aria II firmy hORNS by Auto-Tech
– Kable serii Excelence firmy Audiomica Laboratory

Nowością w tym zestawieniu są kolumny hORNS Aria II oraz modyfikacje dokonane w gramofonie Skalar w stosunku do wersji poprzedniej. Skalar otrzymał zewnętrzne sterowanie obrotami (firmy Pro-Ject) i stabilniejsze przełożenie z silnika na talerz, dzięki zastosowaniu dwóch pasków. Kolumny Aria II mają otwory bass-refleks skierowane do przodu i sporo mniejsze gabaryty (zwłaszcza szerokość), co sprawia, że są mniej wymagające jeśli chodzi o ustawienie bliżej ścian. Całość spięta jest kablami Audiomica z serii Excellence, a więc nieco tańszymi niż w Dream Reference, gdzie proponujemy Ultra Reference. Dzięki temu zestaw jest tańszy. Jego cenę można jeszcze obniżyć składając set z kolumnami Aria I (połowę tańsze od Aria II).

Test uNostromo V6

Całość brzmi krystalicznie, z dobrym zejściem basu i jego kontrolą. Podobny zestaw był prezentowany podczas zeszłorocznego Audio Video Show w Warszawie – Dream Reference 2. Prezentowany system nadaje się do mniejszych pokoi.

Polski Klaster Audio (PEKA) powstał w październiku 2014 roku z inicjatywy Karola Zieleźnika, właściciela salonu audio HiFi Studio w Bielsku-Białej oraz przy współudziale właściciela firmy Encore Seven produkującej wzmacniacze lampowe Egg-Shell, Krzysztofa Grabowskiego. Zrzesza on polskich producentów audio, promuje nasze produkty i pomaga w rozwoju.

info. PEKA

Czytaj także:

Test polskiego wzmacniacza Haiku Audio SOL III

DAC Taga DA-300. Test

Brak komentarzy